ananas9

Proč jsi na mě učitelka zasedla?

Psali jsme diktát v Českém jazyce,měla jsem tam 2 chyby a kamarádka 1,kamarádka dostala 2 a já 4– a přitom to byla ve velkém písmeně jako měla kamarádku.V hodině neruším,nebo něco takového.Nevíte proč jsi na mě zasedla?Děkuju!Z te znamky jsem na prášky.Chodím na nižší gymnázium.
Doplňuji:
Napsala jsem Hradčanský s malý h a pak další tu samou chybu akorát s jiným slovem.

Nejlepší odpověď
Emefej

Za pouhé dvě chyby se mi 4– zdá dost drsné. Jestli je to pravda, tak to musely být hrubky jako prase.

Další odpovědi
www

Slovem ‚zasedla‘ si na mne to mylně hodnotí jen žáci, toť zkušenost.
Nic ti nebrání zeptat se přímo učitelky proč máš horší známku než kamarádka a učitelka ti to jistě a ráda vysvětlí. Tady nikdo 🙂
Doplňuji:
Stále jsou to pouze informace jen ze tvé strany a těch je žalostně málo. Ptej se učitelky, nejsme vševědoucí!

Kelt

Ale čeština ti dělá problémy, kdo ví, jaké jsi měla chyby. To je jedna věc. A druhá věc. Třeba tě chce tímto motivovat, aby ses více učila. Těžko posoudit, Ty se necítíš být vinna, učitelka chce mít kázeň a dobře vyučovat. Zkus se na to dívat z jejího pohledu.

ivzez

Proč ti paní učitelka dala jinou známku než kamarádce,
ti může říct jenom ona. Zajdi si za ní a slušně požádej o vysvětlení.

  • ––

Nemůžeš takhle ze souvislosti vytrhnout jenom jedno slovo.
K posouzení bys musela napsat celý diktát včetně chyb.

Není možné, že paní učitelka opravila ty největší chyby
a ostatní jen zahrnula do hodnocení?

Hodnocení na víceletém gymnáziu je o něco přísnější
než na základních školách, na to si budeš muset zvyknout.

  • ––

Poznámky:

(1)
Slovo hradčanský se může psát s velkým i malým H/h, záleží na kontextu.
Půjde-li o Hradčanské náměstí, bude velké H, půjde-li o hradčanský dům
(některý z domů na Hradčanech), bude malé h.

(2)
Zvratná zájmena si a se piš bez „J“!
Jsi = 2. osoba slovesa být ► (ty) jsi

(3)
Za čárkami a tečkami se píše mezera.

(4)
Názvy školních předmětů se píší
s malým počátečním písmenem.

(5)
S obratem „zasednout si na někoho“ jsem se vždy setkávala jen
u žáků, kteří si své nedostatky neuvědomovali nebo nepřipouštěli,
chybu neviděli u sebe, ale u vyučujících …

Nevíteto?

Zeptej se učitelky, jestli na tebe bude po otázce hnusná, řekni to rodičům.

annas

Na dotaz se nedá správně reagovat. Proč máš 4?

Jak ti zde někdo může odpovědět, kdyř tvůj diktát neviděl. Nechce se mně věřit, že by za 2 hrubky dala učitelka 4. Zpravidla se dává 3, i když může stanovit hranici – opakování pravopisných jevů atd.

Proč se učitelky nezeptáš, jaký má důvod? Jaké známky mají ostatní za 2 hrubky? Dala všem stejnou známku?

Je zbytečné brát prášky. Zeptat se učitelky, ať ti řekne důvod.

Ale podle dotazu to vypadá, že bys měla pravopis procvičovat. Máš tam rovněž několik chyb, o nichž zřejmě nevíš.