Proč jsem tak blbý?

Jsem dnes unaven, chce se mi spát. Ale ještě jsem šel koupit piva. Vzal jsem si stravenku v hodnotě 80 Kč a 10 prázdných lahví. Koupil jsem 12 piv. 1 pivo stojí 8,90-. Doplácel jsem 33 korun. Pak mě nedaly mé výpočty a zeptal jsem se prodavačky kolik jsem vrátil lahví? Myslel jsem že špatně přečetla kupon za vrácené lahve. Zapomněl jsem připočíst novou zálohu.

  1. Proč jsem tak blbý?
  2. Stálo mě to za to? Za nějakých 33 korun?

Je mě 40 ale takový matematický kiks mě dneska odrovnal.

Nejlepší odpověď
standa

Já si myslím, že to bylo všechno ok

10 piv bylo po 8,90 Kč (protože jste vracel 10 prázdných lahví, tak byly účtovány bez zálohy) = 89 Kč

2 pivka jste musel koupit za 8,90 + 3 Kč za flašku krát 2 = 23,80

89+23,80 = 112,80…tedy po zaokrouhlení 113,– Kč.

Pokud jste měl jen 80ti korunovou stravenku, tak jste musel těch 33 Kč skutečně doplatit.

Nevím o co vám jde, dostal jste svých 12 piv jen za 33 Kč. Tu stravenku nepočítám 🙂

Další odpovědi
marta0022

12krát 11.90(i s lahvema) je 142.80 . 110 jste jí dal ve stravenkách a lahvích a zbytek jste doplatil. V obchdech je to matoucí , velkým písmem píšou cenu bez zálohy. A když je někdo unaven tak se to stane. Pokud by ste těch 12piv vypil v obchodě tak platíte 106kč pak by jste nedoplácel a ještě by vám 4kč vrátili.

Nuk nuk

Já myslím, že všechno proběhlo, jak mělo. A blbý? Spíš holt každý máme občas „špatný den“.

COVERENDER

🙂