Lucka17

Proč jsem posedlá herci/herečkami?

Proč jsem posedlá hercemi/herečkami?

Nejspíš to bude znít divně a celkem se za to i stydím, proto to píši sem a doufám že se najde někdo kdo mi zkusí poradit a né se mi vysmát. Takže na vysvětlení. Mívám často období, kdy si hrozně oblíbím nějakého herce nebo herečku, v mém případě jsou to spíše herečky (nejsem na holky), začnu být tou osobou posedlá, zkouknu všechny filmy nebo seriály ve kterých hrála, někdy kvůli tomu ani nespím a jsem vzhůru 48 hodin jen proto, abych toho zkoukla co nejvíce za nejkratší dobu. Začnu se chovat jako ona, mluvit jako ona, zkrátka ji začnu napodobovat. Když dokoukám všechno v čem kdy hrála, začnu mít deprese a mám pocit jako bych v životě už neměla žádnou radost. Je to opravdu zvláštní a nevím čím to je. Jestli je to nějaký můj osobní psychický problém, nebo já nevím. Asi tu není nikdo kdo má stejný problém, jen žádám o nějakou radu. Už nechci mít deprese kvůli tomu že jsem dokoukala všechny filmy mích oblíbených hereček nebo herců. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Na tuto otázku si musíte odpovědět sama. Nežijete v realitě, utíkáte někam jinam. Je to váš psychický problém. Pokud si nevíte rady, obraťte se na psychologa.

Měla byste zaměřit svou pozornost na něco jiného a filmy přestat sledovat. Číst knihy, které jsou vám prospěšnější, nesledovat všechny filmy, v nichž se objevují vaši oblíbenci herci, a často vám nemají co říct.

Chodit na procházky, pomáhat třeba rodičům, zaměstnat se jinak. Odstranit všechno, co vám je připomíná.

Když vydržíte se na film nekoukat, odměňte se,, když se své posedlosti zbavujete.

Myslím si, že vypadáte jistým způsobem směšně, když napodobuje něčí jednání, když se po někom „opičíte“. Přece je lepší, když já jsem já, jsem, jaká jem. Každý je jedinečný, protože není správné přizpůsobovat se něčemu, co je pro vás jako nějaké pozlátko.

Myslím, si, že by vám prospělo, kdybyste tento svůj postoj změnila a pro změnu začala dělat něco jiného. Co vaši rodiče? Ti to nijak neřeší?

Uvědomte si, že herci i herečky mají svůj život, mají dost fandů ve své blízkosti, že se s nimi zřejmě neuvidíte, takže žijte jinak …

Jde o jistý druh závislosti, takže dělejete něco pro to, abyste nezničila vztahy třeba s kamarády…všeho moc škodí.

Další odpovědi
Drap

Srovnej si vše v hlavě a vrať se nohami na zem

led

Takých „zapozeraných“ ako vy, je na svete veľa. Vidíte herca v postave, nie, ako by malo byť, postavu v hercovi. Vo filmoch treba vidieť v prvomo rade postavu, dej, až potom sa zaoberať hercami. Ini sa tak snažia, aby ste prežívali spolu s nimi postavu, jej príbeh a vy im celú tú námahu kazíte, pretože vidíte len herca. Nie, vážená diváčka, obráťte svoj smer pohľadu a prežívajte zobrazované príbehy. Skúste sa po zhliadnutí filmu, opýtať sama seba: „čo mi tento film dal?“ Urobte, prosím radosť tvorcom, nech ich pot nepadá zbytočne na zem.
Prežívajte so svojimi obľúbenými hercami ich postavy, ale nezabúdajte, že tu kdesi sa žije skutočný život, neodchádzajte od neho.
Na záver možno prekvapujúca informácia:
„Herec je len človek. So svojim životom, rovnako ako iní“

Hlada

Protože tě rodiče nechávají růst jak dříví v lese.