Michal Kole

Proč jsem musel platit 1800 za pobyt v psychiatrické léčebně (březen 2008), když jsem tam byl nedobrovolně?

Není na tyto případy nějaká vyjímka? A navíc jsem byl tehdy osoba bez zdanitelných příjmů a navíc v evidenci úřadu práce.

Sociální pracovnice mi tuším zajišťovala nějakou neschopenku nevím přesně. Já ji oznámil, že tomu nerozumím a že úředničinu mi šéfuje máma, akorát jinými slovy.
Doplňuji:
Něco jsem našel http://www.vzp­.cz/otazky-a-odpovedi/regulacni-poplatky-za-zdravotni-peci/143/vyjimky-z-reg-poplatku

Na psychiatrickou léčebnu, asi zákonodárci zapomněli :*(

Nejlepší odpověď
Drap

Myslíš že by bylo spravedlivější abych ti to platil já ze svých daní ? Už teď ti platím důchod, sociální zdravotní, úředníky na ÚP a podobně.
Tam jsi měl přce zajištěnou stravu, ubytování a péči. Proč tedy já ?

Další odpovědi
anonym

Výjimka na psychinu není, a je to tak dobře a spravedlivě. V léčebně jsi zřejmě byl zaslouženě a také proto, že ošetřující lékař to pro Tebe považoval za nejlepší řešení. Platit musí všichni, tak mi uveď jediný důvod, proč bys neměl právě Ty.

arygnoc

aj tak ste zaplatili iba časť nákladov za Vašu dovolenku.
Buďte rád, že sme solidárni (zo zákona, zdravotné poistenie je bohužiaľ tak postavené), že ste to nemuseli platiť celé.

anonym

Buď rád že jsi se dostal ven mnoho lidí se ven nedostane a musí tam žít do smrti.

Robert_PM

A to Tě tam ještě čeká roční pobyt! To bude teprve raketa:-)).