Kins101

Proč jse nezobrazuje diakritika?

Udělal jsem překlad jedne male hry. (našel jsem si soubory a ty jsem přeložil do češtiny a uložil je do hry na stejne misto, „jako“ v původnim stavu – stejna přípona ,stejny nazev). Spustil jsem hru vše se načetlo a šlo dobře. Texty a napisi byli česky ale nezobrazovala se pismena z diakritikou, misto nich se tam zobrazil čtvereček. Co mam udělat aby se zobrazila diakritika??
Doplňuji:
Myslel jsem si že tu je někdo chytrý a dokáže my poradit ale zjistil jsem že, někteří vůbec neví o co jde a přesto odpovídají nesmysli. Tyto odpovědi jsou z cela k ničemu a „nemají tu co dělat“.

Ps: Chybu v textu udělá občas každý.(a kdo říká ,že ne tak jich tam má víc!!)

Nejlepší odpověď
Alesh

No, napadají mě dvě varianty:

  1. Vykašlat se na diakritiku a používat pouze písmena bez háčků a čárek. Sice to není nejlepší, ale rozhodně je to čitelnější než čtverečky. A navíc to bude 100% fungovat.
  2. Problém může být v kódování. Předpokládám, že jsi ten text psal v něčem jako je notepad (poznámkový blok). Zkus si stáhnout nějaký pokročilý textový editor a zkus ten text převádět na různá kódování, třeba se nějaké z nich ujme. Tohle by měl umět např. PSPad. Je ale možné, že se neujme nic, pak máš smůlu a musíš si vystačit s první variantou.

Zdroj: http://www.pspad­.com/cz/

Další odpovědi
M.

Možná díky tvé češtině.
Doplňuji:
Kdyby tam byla jedna chyba, tak ji přehlédnu. Ale jelikož jich tam máš až skoro rekord a znovu i při doplnění jich tam nasázíš, jak brambor, tak se potom nediv.

Natty*

M., reaguji na tvou odpověď: přesně tak! Nejdříve se nauč rozdíl mezi: JSE (neexistuje) a SE! Poté si procvič tvrdá Y! A pak se možná diakritiky zobrazí 😁

radce

České znaky s diakritikou mohou mít různý „číselný kód“, podle kterého je software pozná, zkuste zkontrolovat kódování ve kterém jste soubor vytvořil a uložil.
Druhá možnost je, že ta hra vůbec diakritiku neumí, že v sobě příslušné kódování prostě nemá.
Doplňuji:
…pokud jste text psal v notepadu, zkuste jej „uložit jako“ a zvolit jiné kódování…

anonym

tak to napis bez hacku a carek