ptáč

Proč Josef, taťka Ježíše byl tesařem a ne celebritou?

Vždyť Josef mohl být slavnější než nějaký bezcenný řemeslník. Proč nebyl hercem, zpěvákem, kulisářem nebo režisérem? Mohl se pravidelně zvát za honoráře do rozhlasu, povídat o bulvárech, o legendárních přebreptech, o zájezdech do Japonska a mohli by jsme se víc dozvědět o těžkých začátků v divadle, než se seznámil s nějakým lektorem, s kým hrál, něco o milostném trojúhelníku? A za co utrácel a jakou cestou se daly jeho dvojčata?

Odpovědi
dudu

Josef byl nevlastní otec Ježíše a vybrali ho andělé. Pokud by ho vychovávali celebrity, pak by z něj nejspíše byl rozmazlený fracek své doby a ne osobnost jeho formátu.