pondělí

Proč jméno Adolf

proč se slaví stále jméno Adolf.když jeho příjmení se nesmí používat

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, proč by nemohlo jméno Adolf existovat. Jeho český význam je ušlechtilý vlk a jméno je germánského původu. Každý Adolf nemusí být přece vrah jako nacistický vůdce Adolf H.

To by nemohla existovat jiná jména – např. Vladimír, Josef atd. Křestní jméno nedělá dobrého nebo špatného člověka, ale jeho vlastnosti, chování.

Další odpovědi
dagry

V podstatě s Annas souhlasím. Zrovna včera jsem se nad tím pozastavila také, ale spíš v souvislosti proč toto jméno ještě vůbec figuruje v kalendáři, když se dnes snad už vůbec nepoužívá. Už vidím novopečenou maminku jak si takto pojmenuje svého synáčka. Každému se okamžitě vybaví ta lidská zrůda. Bohužel.
Jasně, i jiná jména mají své „nezapomenutelné“ nositele, ale jméno Adolf určitě vede.

člověk

a nebohla by bý píseň,TEN MŮJ ADÍK TO JE MLADÍK K POMILOVÁNÍ