Proč jitrnice po vaření vyplave na hladinu?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Při vaření jitrnice se vlivem zvýšené teploty promění část v ní obsažené vody v kapalném stavu na vodní páru, jež způsobí deformaci střívka. Výrobek tak zvětší svůj objem při zachování své hmotnosti. Tím se změní specifická hmotnost jitrnice, jež je dle Archimedova zákona nadlehčována silou větší, než tomu bylo u polotovaru a milá jitrnice vyplave k hladině.
Dobrou chuť.

Další odpovědi
venkovan

Jitrnice, že vyplave ?
V žádném případě.
Jitrnice je rodu ženského. A na hladinu nevyplave, ale vynoří se z tajemna (z hrnce s vařící se vodou) aby při pohlednu na ni většina mužů ztratila svéprávnost a pud sebezáchovy. Je to to samé, jako když náhle do ložnice vstoupí voňavá žena.

hanny 2

To Vám dává znamení,,že už je uvařená.