e1232851@trb

Proč jezdí nově sanitka a doktor jiným autem ?

Nejlepší odpověď
gecco

Jde o úsporu lékařů – k některým případům jezdí jen ´velká´ sanita (pokud není potřeba lékaře), k těžším pak i lékař, ale ve vlastním autě, takže v případě nutnosti se může k jinému případu přesunout přímo.
Říká se tomu „rendez-vous“ systém…
😉

Další odpovědi
zzzlatokopka

Je to z nějakých úsporných důvodů, které jsem moc nepochopila.

V sanitce bývá zdravotník nižšího vzdělání, takže se mu méně platí, doktor není vždy potřeba, třeba zlomenou nohu, ošetří dobře i zdravitník s Bc. na to fakt nemusí být MUDr.

Dochy

Sice jsou vyšší náklady na dopravu, zato se ale ušetří doktor… V mnoha případech může jen dojet k pacientovi, zkontorlovat jej, nechat jej naložit do sanity a sám může jet k druhému případu, zatímco sanita odváží pacienta…

da ny

Úspora lékařů + jejich nedostatek.
Časová flexibilita.
Lékař se může rychleji přesunout k dalšímu pacientovi, zatíco se předchozí
převáží do nemocnice ;)

anonym

Protože to auto doktora se snáze procpe zácpami, takže je tam doktor dřív. A taky kdyby se jeden z nich vyboural, tak aby tam byl aspoň ten druhý.

lexx

To je pro jistotu kdyby se jeden vůz vyboural, na vojně jsem sloužil na genštábu a každej generál měl auto i šoféra, nikdy nejeli dva v jednom vozidle pro případ je že jeden byl zlikvidován nepřítelem.

mosoj

Není na tom nic nového.