Ing.internet

Proč ještě v Česku komunikujeme v češtině, když svět mluví anglicky?

Nejlepší odpověď
dudu

Osobo bídná, asi Vám vůbec nic neříká sounáležitost k mateřskému jazyku a už vůbec nic „doba národního obrození“. Naši předkové úspěšně překonali pokusy o poněmčení, otcové o poruštění. U nás na Moravě byste zcela poprávu za podobnou otázku dostal pořádně přes svoji nevymáchanou hubu.

Další odpovědi
johana 56

Pevně věřím,že mateřského jazyka se většina z nás nehodlá vzdát.A doufám, že nebude to jediné,co národu zůstane.

led

Pokiaľ ľudia hovoria jazykom svojho národa tvoria ešte národ. Ak však zahodia vlastnú reč – stratia sa, národ zanikne.
Pozrite sa do histórie: Bulhari, ázijskí dobyvatelia dobyli Slovanské územie, prevzali reč zvyky, zanikli.
Prusi – Slovania prevzali reč nemeckých dobyvateľov, zanikli ako národ. Prusko zostalo nemecké.
Chcete aj vy zaniknúť?

dědapetr

To nevím,ale byl jsem v německu a komunikovali tam svým jazykem a vedle v podnájmu je francouz a ten mluví taky francouzky.Tak nevím proč by jsme my doma nekomunikovali čes­ky.

mosoj

Hlavně si ujasni svoji identitu. Jinak ti nikdo nebrání. Mluv si jak chceš pokud se domluvíš !

coco

Protože mi tak zobák narostl a souhlasím s dudu ! A seš ňejak chytrej,protože právě dnes v Hydeparku na 24 povídal Tomio Okamura,že zrovna v Japonsku se do anglické řeči nehrnou,protože jsou naprosto soběstačný národ,hrdý na to,že jsou Japonci.Teď jsem Ti to dala !!! Trochu mě to nazvedlo…

czechthis

Vepište oJa ziju v Kanade, pred tim v Jiho Africe, – odjeli jsme kdyz mi bylo 8. Nikdy jsem neslisela aby Italove, Reci, Polaci, Nemci, Portugalci a.t.d., mluvili doma jinak nez svim jazikem a dodrzuji si sve tradice. Mam takovy dojem ze cesi se za sebe stydi a chteli by byt Americani, kteri moc nejakou kulturu ani nemaji, mimo Coca Coly, Hamburgu a agresivnich filmu. Ceska kultura je fantasticka a jazyk jako muzika – neda se anglictine prirovnavat. Budme hrdi, mame za co !dpověď…