OmylCZ

Proč ještě není ve vládě pětikoalice?

Proč nám vládne pořád Babiš? Už je skoro prosinec a pořád nemáme novou vládu.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Babišova první vláda byla jmenována v prosinci 2017 (volby byly v říjnu). Sobotkova vláda vládla od konce ledna 2014 (volby říjen 2013, stejně tak sestavení)… Předání není automatické a není hned. První se vše chystá, domlouvá, koalizuje/smlouvá, sestavuje a pak teprve jmenuje a uvádí ve funkci, to platí pro chystanou vládu. Stará vláda podává demisi a pomalu vyklízí pole, ale stále úřaduje, dokud se nezformuje nová vláda… až pak se vystřídají (po jmenování).

Ke jmenování Péťovy vlády má dojít myslím už za dva dny, což je docela brzy po volbách. Nabo prostě normálka, nic neobvyklého.

Další odpovědi
Pepa25

Protože máme prezidenta v nemocnici.
EDIT: Doplňuji aktuální informaci ze dneška: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/zeman-si-dava-na-cas-nova-vlada-bude-za-nekolik-tydnu-40379156 Z vyjádření Ing. Vratislava Mynáře, vedoucího Kanceláře prezidenta republiky, jasně vyplývá, že pan prezident bude postupovat pečlivě, efektivně a zodpovědně.

Kazatel

Protože moc chutná.