uccello

Proč jen samí kravaťáci?

V televizi, v tisku a všude možně na poutačích jsou jako vzor ideálního zaměstnance jen kravaťáci. Různé rádoby životní příběhy např. na idnes nám předkládají úspěšné manažery a jiné kancelářské krysy. Proč raději neukazují lidi, kteří pro nás dělají mnohem víc, než nějaký ulízaný kravaťák, kterému už přirůstá prdel k židli? Kde jsou horníci, truhláři, stavbaři, metalurgové a jiní, kteří alespoň něco vytvářejí a tvrdě makají?

Nejlepší odpověď
01Ricco

Vcelku často na různých poutačích vídám i dělnické profese.
Jinak názor, že pouze ten kdo „tvrdě“, zřejmě myšleno „manuálně“ pracuje něco vytváří je minimálně zavádějící. Oni totiž i ti kravaťáci tvrdě makají, pouze výsledkem jejich práce není tuna železa, postavený krov či zorané pole. Výsledkem jejich práce je např. to, že získají nějakou zakázku a ten tesař může vlastníma rukama udělat krov nebo vymyslý traktor, do kterého sedne traktorista a zorá pole atd…

Další odpovědi
anonym

Chceš jako úspěšného člověka (v „rádoby životním příběhu“) představit dělníka, který už 30 let pracuje na stále stejné pozici (na niž nastoupí i každý nově vyučený) za plat, který má na dané pozici ´každý´ (skoro i ten čerstvě vyučený)???
V čem spočívá životní úspěch takového člověka?
___
A pokud představíš dělníka, který se dokázal vypracovat v majitele firmy a nyní dělníky zaměstnává, zajišťuje jim práci a je schopen jejich práci (výrobky) prodat – myslíš, že tu firmu řídí v montérkách a obchodní jednání vede s kladívkem v ruce??
;-D
___
Znám – osobně, několik úspěšných podnikatelů, kteří dneska už na ´dělničení´ nemají čas – jsou managery.

jirkajirka

Naskýtá se otázka.Kde by ti kravaťáci byli kdyby neměli,zedníky,te­saře,horníky,trak­toristy? Některý neplatí mzdy i několik měsícu a pak vyhlásí úpadek. No mají na to přeci školy a schpnosti.

anonym

V této společnosti jsou více ceněný jak říkáš „kravaťáci“ než člověk, který něco vyrábí rukama.A to je vlastně ZÁKLADEM kapitalismu.Nedělat rukama, ale na tu práci si najmout lidi (i když se jedná třeba o gastargaitry), aby dělali za co nejmenší peníze a „kravaťák“ se měl lépe než manuální dělníci.