BEAES

Proč je zívání nakažlivé?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To nevím, snad jen nějaká sugesce, ale asi ti budu muset vynadat :D:D
Otvírá se mi huba od minulé otázky a nyní zase :D:D:D

Další odpovědi
hanulka11

Je dokázané, že zívání je mimořádně nakažlivé. Ústa se nám doširoka otvírají nejen v případě, když vidíme zívat někoho jiného, ale i tehdy, když o zívání čteme. Pokud se vám už pomalu křiví ústa, nestyďte se a zívněte si! Dokazuje to vaši empatii

http://www.me­too.cz/2470/ne­bezpee8nec-naka9elive9-zedve1ned

Terryle

zív, dostali jste mě :o) tohle vědci zkoumaj už delší dobu a neví se. Asi to fakt bude psychologický, napodobování, empatie nebo tak něco… Dokonce se uvažovalo i o tom, jestli když si někdo zívne, nevyzívne vám z okolního vzduchu hodně kyslíku, takže ho pak vy máte míň a musíte si taky zívnout, abyste deficit doplnili… ale to by to pak nefungovalo, když vidíte zívání na obrázku nebo v televizi. Asi v tom bude jen psychologie. Jó, psychika je hrozně silná :)

Mousinek

Všimla sem si že někdy zívám přesně zároven s někým kdo je zrovna semnou. Nedokážu si to vysvětlit a je to záhada