Proč je zde tolik otázek, když nadpoloviční většina odpovědí se dá zjistit obratem za použití google?

Nevztahuje se M.Kolesu, z ankety jsem se dozvěděl, že je v pořádku, když to tady zapleveluje variacemi na deset základních problémů, které jej „trápí“, že nikomu neškodí a že je třeba si ho držet pro zpestření (odpovědi uživatelů Drap, SteimlX, ocko – ne v tomto pořadí)

Nejlepší odpověď
quentos

Dnešní mládež je líná

… a nejen mládež.
Na rozdíl od googlu se tady ale o daném probému pobavíš, získáš názory a pohledy více lidí atd.
Btw stačilo otázku zadat do ZDEJŠÍHO vyhledávače a zjistili bychom, že tady taky už byla. Takže abych kontroval – proč se, tazateli, na toto ptáte a nepoužijete vyhledávač?

Další odpovědi
anonym

Dnešní mládež je líná

Tak to máš pravdu,že je lína,ale my,starších ročníků,používáme otázky spíše ze života a to i ten googl nenajde.
Doplňuji:
A někdy stačí napsat otázku a okamžitě naskočí odkazy,kde můžeš,ale nemusíš zjistit odpověď.

beer

Dnešní mládež je líná

To je jedna věc. Jsou ale zase tazatelé a není jich málo, kteří vymýšlejí otázky s cílem předvádět se ap., nebo pobavit sebe i ostatní, byť odpověď sami znají.
No, takhle to zde chodí..
Doplňuji:
Samozřejmě, zapomněl jsem na tu nejdůležitější a snad největší skupinu, která dává otázky hlavně proto, aby získávala body ((

Michal Kole

Internety jsou složitý na pochopení

Doplňuji:
Spíš to vidím v problému, vymyšlení správného klíčového slova, aby vyhledávač našel relevantní odkaz hned na první stránce a ne až někde na 3. dole.

Čím je klíčové slovo obecnější tak tím víc to najde nerelevantních odkazů.

Zdejší vyhledávač sice používá Google, ale ne tak dokonale jako je Google vlastní, kde lze lecos nastavit.

Čím je uživatelský komfort horší tím méně budou lidé danou službu používat.

manon

Co je to google

Doplňuji:
:)
Lidi si chtějí o tom pokecat. To, co se probírá a přetřásá v hospodě nebo u kafíčka, se taky dá vyřešit jinde efektivněji. Ale není to taková sranda :)

anonym

Internety jsou složitý na pochopení

Doplňuji:
Jsem ráda, že alespoň trochu internet pochopím a občas něco nalézt je spíše problémem špatného zadávání klíčových slov. Mám však snahu stále se učit.

SteimlX

Co je to google

Doplňuji:
Hmm, nejspíš proto, aby se lidi pobavili.
Někdo má radost, když může odpověď třeba i na úplnou banalitu.
Tvoje otázka a moje odpověď je taky naprosto zbatečná a uvidíš kolik lidí to bude zajímat))

anonym

Dnešní mládež je líná

Doplňuji:
Je přece jednodušší zeptat se a nemuset zaměstnávat vlastní mozek.

anonym

Dnešní mládež je líná

Ač je quentos nejblíže podstatě, podpořím jeho příspěvek věcným odkazem, v němž je dokonce celých 2 220 odkazů na klíčová slova „zbytečné otázky“
Většina z nás by volila variantu „Jiná odpověď“ (pakliže by vůbec byla, i ankety mají svá kritéria, tím spíše dokonce v odborné rubrice).
Nicméně ten stěžejní a klíčový důvod jaksi všichni opominuli, protože si tak nějak zvykli.
A sice naprostá absence regulativu admini, což na veškerých ostatních obdobných webech je prostě nemyslitelné, neboť je to jedná ze základních podmínek přidělení licence.
Drtivá většina nesmyslných otázek by zmizela vzápětí po vložení s obligátním komentářem: „Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků. Opakované porušování pravidel může mít za následek zablokování účtu.“
(Díky tomuto nekompromisnímu přístupu např. na Novinkách se výrazně omezil výskyt podobných recidivistů a funguje i jako účinná prevence se slangovým označením „banán“.)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zbyte%C4%8Dn%C3­%A9%20ot%C3%A1zky

Lilix

Dnešní mládež je líná

led

Je pohodlnejšie opýtať sa než pohnúť rozumom.
PS.
V ankete mi chýba možnosť inej odpovede, čím sa stáva skresľujúca.