Proč je zakázán Main Kampf, ale přitom běží plno dokumentů na ČT2, NGC?

Doplňuji:
Main Kampf jsem četl, nechápu zákaz. První půlka šla, ale druhá polovina, podle mého názoru, děs a běs. To bylo na Freuda, hrozné myšlení a uvažování.
Jako s Biblí, každý by si to měl přečíst a udělat si svůj úsudek. V tomto případě zakázané ovoce chutná a odříkaného krajíce nejvíce. Přitom by stačilo tak málo, nechat tomu průběh a dost lidí by řekla sračka.

Nejlepší odpověď
anonym

Main Kampf vlastně není zakázán. Jen vydavatel riskuje trestní stíhání za podporu blablabla… Vz skandál okolo vydání Hitlerových projevů, kde byly ještě před vynesením rozsudku zabaveny všechny finanční prostředky nakladatelství coby předpokládaný zisk z trestné činnosti.
V každém případě je nutný na přebalu disclaimer, kde čtenářům musí být vysvětleno co si o knize mají myslet a proč si to mají myslet.
Main Kamf je nepopulární zejména proto, že je z něj nad sluce jasnější jednak to, že nacionální socialismus je levicová a nikoliv pravicová ideologie (někoho by pak mohlo napadnout, že EU je vlastně IV. říše a že to, co se děje v Anglii je fašismus) a za druhé to, že bez tlaku německých komunistů, kteří se s NSDAP prali o stejné voliče, by národní socialismus nikdy nenabral takovou sílu.
Doplňuji:
Tady je na to konto takovej můj stresovej výlev:
http://www.kur­tizany.net/2013/05­/21/vyveste-fangle/

Další odpovědi
anonym

Tato kniha zakázaná není.
Okolo jejího vydání byl sice rozruch, ale soud neprokázal vydavateli úmysl šíření nacistické ideologie. Viz. článek o této kauze:
http://revuepo­litika.cz/clan­ky/543/kauza-mein-kampf

Jinak si lze tuto knihu „beztrestně“ stáhnout:
http://www.kni­hykestazeni.cz/kni­hy/mein-kampf/83

A na mnohých portálech objednat a koupit. Např zde:
http://www.ara­ra.cz/product/158988

zistan

Česílko. Souhl. s doplněním. Koncem roku jsem četl že bude povoleno nové vydání. (s předmluvou)

anonym

Yanek1, takže to je potlačení vlastního úsudku, to mi připomíná starý český film podle Žáka. Kdy kritizoval jeden žák potlačení úsudku. Nabifluj se, říkej co chce slyšet okolí. to bylo i za komunistů. Takže s výkladem nesouhlasím, jinak budiž.
U EU si to občas myslím. Chtěli rozhodovat o rozpočtu států, ekonomické vládnutí. Určují kvóty státům, my už nejsme soběstatční, to je ekonomický vazalizmus.