samicek333

Proč je za značce zákaz zastavení skoro neviditelný čas?

Dnes jsem si vsimla, že na značce zákaz zastavení je skoro neviditelně čas 8.00–18.00. Přijde mi akorát zvláštní, že je to vidět jenom z mála úhlu a když auto jede proti značce, určitě ten čas nevidí. Ještě k tomu je vzhůru nohama. Má to nějaký účel? Nebo je to jen chyba? Děkuji za každou odpověď. samicek333

Nejlepší odpověď
honza19hk

předpokládám,že myslíš dodatkovou tabulku. Mělo by to být čitelné.Nicméně se říká že značka která není čitelná neplatí.
Pokud ti to vadí nahlaš to měšťákům nebo na příslušný úřad.

Další odpovědi
cochee

Vyhláška 30/2001 Sb. ze dne 10. ledna 2001, ve znění pozdějších úprav, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích, praví v §9 Zákazové značky odst. (1) písmeno hh) „Zákaz zastavení“ (č. B 28), na níž může být v dolní části červeného kruhu vyznačena doba, po kterou zákaz platí. … Obdoba je písmeno ii), popisující značku Zákaz stání. Podle mého názoru by taková značka (resp. ten časový údaj) platila, pokud by ten nápis byl čitelně. Vzhůru nohama se to opravdu za „čitelně“ označit nedá.