Katusa

Proč je vůbec v pastelkách bílá pastelka? Použil ji někdo z vás někdy na něco?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ano, třeba při malování na barevné papíry.
Doplňuji:
a zde si přečti k čemu se dá ještě použít
http://www.pas­telkujeme.ic.cz/?cat=6

Další odpovědi
Rocker

Když byl syn malý,občas jsem mu maloval na černý papír sněhuláka.

anonym

Ze školy si pamatuji dokonce šedé skicáky. Na těch se bílá pastelka krásně vyjímala. Ale jak praví Hanulka – bílá je na kreslení na barevné papíry. A ty se stále prodávají.

RyuzakiKate

Jak už bylo řečeno – na černý papír, ale já bílou pastelku používám poté, co pastelkami něco dokreslím, pak se to jakoby rozmaže a barvy se krásně smíchají, taky to pak už jde těžko gumovat :)

venkovan

Doma mi psali křídou do komína- nešahej na to uzené.