_Bůh_

Proč je všechno tak strašně levné?

Vyrostla inflace, ale kupní síla také.

Nejlepší odpověď
BLpavel

Pokrok jde kupředu, efektivita výroby je stále vyšší, dnes je možné vyrobit více věci levněji a kvalitněji, než dříve.
Nebýt měnové inflace, vše by zlevňovalo i nominálně.

A také je třeba myslet na to, že tyto ukazatele nepočítají s medianem mzdy, jen s průměrem.

Další odpovědi
aliendrone

Mno, co k tomu dodat. Zločinecká organizace jménem ČNB (sry, jinak ji nazvat prostě NEMOHU!) se pro letiošek soustředila na to, aby inflace nepřesáhla 9% (máme 13%!), vláda BEZÚČELNĚ vyhazuje peníze o 106 a věřit statistikám ČSÚ může jen blázen. Ne že by byly lživé, jen jsou SILNĚ zavádějící. Víš jak to se statisikou je, jde o to JAK se použije. :)

Také tě můžu denně „statisticky krmit“ průměrnou polovinou kuřete v reálu tak, že kuře celé sežeru já a ty nedostaneš nic. Pokud to způměruji, tak já i ty jsme měli oba půlku kuřete, což není VŮBEC ŠPATNÉ, že? A určitě se to bude hezky vyjímat ve výkazech, grafech apod. Navíc to má výhodu, že zhubneš. Možná i chcípneš hlady, ale STATISTICKY je to úplně vpořádku. ;) :D :D

Rocker

Taky se tomu divím.Zrovna dnes ráno jsem si objednal 2 Ferrari,1 Porsche a 1 Koenigsseg,abych nejezdil do práce pořád jen Passatem.

Drap

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/ekonomika-byznys-rozhovory-levna-gastronomie-uz-nebude-cesky-restaurater-zdrazuje-podruhe-za-mesic-198571#dop_ab­_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=zpra­vy.sznhp.box&dop_req­_id=qLB4vmGSc6F-202204181701&­dop_id=198571&sou­rce=hp&seq_no=1&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Jiří Bohumil

Zásluha AB ve funkci MF a premiéra od roku 2014 – viz Tvůj graf. 🙂
Ovšem přišla „ZMĚNA“ a jsem zvědav na graf za 4 roky (pokud se jej vůbec dožijeme).:-(

Ametyst

BLpavel: Levněji znamená dnes nekvalitně, a vyrobeno levnou pracovní silou. Dnes se na kvalitu nedbá, hlavně aby bylo všeho HODNĚ.

_Bůh_

Rocker: Je mi líto, že nemáte peníze na Teslu, a musíte jezdit spalovákem.

Disraeli

Ano, protože elektromobily jsou o tolik ekologičtější a výhodnější, než spalováky, obzvlášť Tesla… 😆😂
A pro info Tesla není jediná, která dělá elektroauta, neuvedl jaký typ porsche atd., taky je totiž vyrábí. ;)

Za jedno jsou elektromobily všestraně problémovější a většinou nejsou ani ekologičtější.

_Bůh_

Disraeli: Je mi líto, že nemáš na Teslu.

aliendrone

_Bůh_>>> To víš, někteří z nás jsou konzervativní a dávají přednost tradicím. Venkoncem ani mně nepřipadá KREMACE v Tesle jako bohviečo, raději klasiku ve Strašnicích. :)