Avatar uživatele
_Bůh_

Proč je všechno tak strašně levné?

Vyrostla inflace, ale kupní síla také.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 732 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BLpavel

Pokrok jde kupředu, efektivita výroby je stále vyšší, dnes je možné vyrobit více věci levněji a kvalitněji, než dříve.
Nebýt měnové inflace, vše by zlevňovalo i nominálně.

A také je třeba myslet na to, že tyto ukazatele nepočítají s medianem mzdy, jen s průměrem.

Upravil/a: BLpavel

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Mno, co k tomu dodat. Zločinecká organizace jménem ČNB (sry, jinak ji nazvat prostě NEMOHU!) se pro letiošek soustředila na to, aby inflace nepřesáhla 9% (máme 13%!), vláda BEZÚČELNĚ vyhazuje peníze o 106 a věřit statistikám ČSÚ může jen blázen. Ne že by byly lživé, jen jsou SILNĚ zavádějící. Víš jak to se statisikou je, jde o to JAK se použije. :)

Také tě můžu denně „statisticky krmit“ průměrnou polovinou kuřete v reálu tak, že kuře celé sežeru já a ty nedostaneš nic. Pokud to způměruji, tak já i ty jsme měli oba půlku kuřete, což není VŮBEC ŠPATNÉ, že? A určitě se to bude hezky vyjímat ve výkazech, grafech apod. Navíc to má výhodu, že zhubneš. Možná i chcípneš hlady, ale STATISTICKY je to úplně vpořádku. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rocker

Taky se tomu divím.Zrovna dnes ráno jsem si objednal 2 Ferrari,1 Porsche a 1 Koenigsseg,abych nejezdil do práce pořád jen Passatem.

Upravil/a: Rocker

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/ekonomika-byznys-rozhovory-levna-gastronomie-uz-nebude-cesky-restaurater-zdrazuje-podruhe-za-mesic-198571#dop_ab­_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=zpra­vy.sznhp.box&dop_req­_id=qLB4vmGSc6F-202204181701&­dop_id=198571&sou­rce=hp&seq_no=1&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Zásluha AB ve funkci MF a premiéra od roku 2014 – viz Tvůj graf. 🙂
Ovšem přišla „ZMĚNA“ a jsem zvědav na graf za 4 roky (pokud se jej vůbec dožijeme).:-(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

BLpavel: Levněji znamená dnes nekvalitně, a vyrobeno levnou pracovní silou. Dnes se na kvalitu nedbá, hlavně aby bylo všeho HODNĚ.

Avatar uživatele
_Bůh_

Rocker: Je mi líto, že nemáte peníze na Teslu, a musíte jezdit spalovákem.

Avatar uživatele
Disraeli

Ano, protože elektromobily jsou o tolik ekologičtější a výhodnější, než spalováky, obzvlášť Tesla… 😆😂
A pro info Tesla není jediná, která dělá elektroauta, neuvedl jaký typ porsche atd., taky je totiž vyrábí. ;)

Za jedno jsou elektromobily všestraně problémovější a většinou nejsou ani ekologičtější.

Avatar uživatele
_Bůh_

Disraeli: Je mi líto, že nemáš na Teslu.

Avatar uživatele
aliendrone

_Bůh_>>> To víš, někteří z nás jsou konzervativní a dávají přednost tradicím. Venkoncem ani mně nepřipadá KREMACE v Tesle jako bohviečo, raději klasiku ve Strašnicích. :)

Nový příspěvek