TLW

Proč je vlastně pro křesťany sex nečistý?

Křestanství a sex

Nejlepší odpověď
Drap

Je to nesmysl, pro křesťany neni sex nečistý.Sex však podle křesťanaství by neměl být pouze rozkoší ale měl by sloužit k plození potomků.

Další odpovědi
dědapetr

Pro křesťany sex nečistý není.

Sexualita představuje jedinečné obdarování člověka od Boha. Obdarování, jehož účelem je nejen plodit potomstvo, ale i být zdrojem radosti a obohacení vztahu muže a ženy v biologické i psychologické oblasti.

Na počátku se Bůh se zalíbením dívá
na své stvořitelské dílo.
Jako dítě nad vším žasne.
„Jak je to všechno krásné a dobré!“
Vše je dokonalé až na jednu věc:
„Není dobré, aby byl člověk sám!“
A tak dal Bůh muži ženu za cenu utrpení.
Dar z Božího Srdce.
Svěřil jednoho druhému.
Ženu stvořil jako poslední.
Ona je vyvrcholením celého stvoření.
Je jeho konečným bodem, završením.
Teď si Bůh může konečně odpočinout,
Je spokojený se svým dílem,
Věří, že je vše na dobré cestě.
A muž je nadšený stejně jako Stvořitel.
Ozývá se jeho volání:
„Tato žena je částí mého těla!“
Skrze oba dva bude Bůh dál
pokračovat ve svém stvořitelském díle.
Už nebude jediným dárcem života.
Adamova a Evina krása
největší Boží radostí!

http://www.vi­ra.cz/Sexuali­ta/

Terryle

není vždycky nečistý, ale měl by sloužit vyloženě k početí dítěte v manželství. Pokud souložíš s antikoncepcí, tak dítě nechceš, odmítáš ho a jsi otrokem vlastního těla a jeho potřeb – který je horší než duše, protože tě vždycky svádí ke hříchu. Sex za účelem potěšení je hříšnej.
Ale v dnešní době to už některý křesťanský církve berou volněji a odsuzujou třeba jen příliš rozvernej sexuální život, střídání partnerů, nevěru a tak.

led

Vráťme sa do začiatkov kresťanstva.
Boj o územie, moc na svetom. Nový náboženský smer – kresťanstvo v protiklade dobyvateľským náboženstvám.
Kresťania boli prenasledovaní, skrývali sa, množstvo detí bolo príťažou pri obrane, hygiene a odolávaní chorôb a úteku. Preto ich vodcovia vyhlásili tzv.regulovaný sex, aby dieťa nahradilo mŕtveho.
„Proroci“ to formulovali v Biblii ako sex, len za účelom plodenia a viery v Boha, sex z vášne vyhlásili za nečistý, škodlivý, kláňanie sa Satanovi.
Postupom času sa tento princíp rožšíril s kresťanstvom do celého sveta.
Zdroj: dejiny staroveku a starovekých náboženstiev

baghira

Protože křesťanství vychází z výkladu bible podle sv. Pavla, který byl homosexuál. Proto je taky křesťanství silně gynofobní.

isko

Bible neříká, že sex je nečistý. Říká, že sex je nádherná věc, kterou si muž a žena vyjadřují vzájemný vztah. Podle bible není jenom za účelem plození dětí. Je pro radost i rozmnožování. Např. ve Starém zákoně na určitých místech je muž přímo vyzýván, aby se radoval ze své manželky a „kochal se jejím milováním a opájel jejími prsy.“.

Nečistý sex je ten, který se odehrává bez manželství.

Otázka je, co se sexem udělali někteří křesťané. Ze strachu, aby nezhřešili, a zřejmě i z jiných důvodů, všechno dotáhli do opačného extrému. Ve středověku spolu nemohli spát ani manželé v době různých svátků, v neděli atd. Vlastně byl div, že se dokázali rozmnožit. Možná to má nějakou souvislost s tím, že do křesťanství se vetřel názor, že duše je svatá a tělo hříšné, a jelikož sex je tělesný projev a potřeba, tak je hříšný. Tento pokroucený pohled se zřejmě dodnes bere jako oficiální pohled křesťanství, ale určitě nereprezentuje názor všech křesťanů a ani bible.

K zamyšlení

Sex není nečistý, když ho stvořil sám Bůh. Nečisté je, co se sexem udělali lidé.
Více na:

http://www.kza­mysleni.estran­ky.cz/clanky/se­xualni-cistota.html

Hanka

AndreusIII

Dobry Den , sex v manzelstvi neni jen o plozeni deti, neni to ani hrich, ale na-opak.(sex )- Milovani se, je odmenou manzelum,je to vzajemne obohacovani se ,vsak je psano ze muz a zena jsou jedno a to doslovne plati.Cim jsem starsi , tim je manzelsky sex milovani se zajimavejsi, a to i bez nevery. Protoze je to dar od Boha melo by to byt az po svatbe.