postcd

Proč je vhodné odeslat doporučeně dopis pro případ soudního procesu?

ten doporuč. dopis je také potřeba poslat snad v případě odstoupení od kupní smlouvy nebo když někdo vyžaduje zaplacení neexistujícího dluhu tak mu oznámit, že jde o omyl a žádat vysvětlení, důkaz..? jestli tomu tak je, tak se chci zeptat jakou úlohu ten doporuč. dopis může hrát když by bylo nějaké soudní řízení kde by se rozhodovalo zda je nárok oprávněný. Jak by to mohl být nějaký důkaz, když počítám, že policie ani nikdo nemůže zjistit co bylo předmětem toho dopisu, pouze asi to, že byl odeslán, odkud kam, kdy apod…?

Nejlepší odpověď
gecco

Doporučeně – s dodejkou…
Tím můžeš prokázat doručení onoho dopisu…
Samozřejmě tím neprokážeš obsah dopisu, ale platí předpoklad správnosti (protistrana nemůže předložit důkaz, že tomu tak není)…
___
Pokud potřebuješ průkaznější důkaz o obsahu dopisu, můžeš jej zaslat prostřednictvím notáře (který, případně, obsah dosvědčí).
___
Var. B – můžeš dopis předat osobně a na kopii si nechat potvrdit přijetí.

Další odpovědi
Emefej

Budeš mít v ruce důkaz o tom, že jsi se situaci nějak pokoušel vyřešit. To může být v případném soudním sporu pro tebe jen výhodou.

arygnoc

pokiaľ vám ide práve o potvrdenie prevzatia práve dopisu s deklarovaným textom, musíte využiť služby právnika, ktorý tento list prostredníctvom pošty (prípadne inou doručovacou službou) doručí a pritom ručí za obsah zásielky – tj., že v obálke je práve predmetný dokument.

iná možnosť neexistuje, ak pominieme exekútorsky zápis (zákon č. 120/2001 Sb.)

;-Q