pepe88

Proč je většinou víno dámské pití?

Nikoliv Víno, ale víno.

Nejlepší odpověď
Drap

Z čeho tak usuzuješ? Zřejmě jsi nikdy nepobyl delší čas na jihu Moravy.

Další odpovědi
Kepler

Zřejmě proto, že víno je ušlechtilý nápoj a tvrdé lihoviny dámě nesluší, platí to zvláště ve společnosti. Možná taky pohled na zhulákanou dámu je trapný, opije se daleko rychleji, kdežto u chlapa se to do určité míry toleruje. Ale jinak bych víno označil spíše za téměř ryze mužskou záležitost. Vinaři a someliéři jsou v drtivé většině muži. V dobách antických a ve středověku vlastně nic jiného nechlastali.

Lamalam

Protože není!

zjentek

Chlap po tvrdým tak nějak zhrubne, cejtí se jak drsňák hned by nějak bojoval, nebo dělal něco, k čemu byl předurčen, no a ženský to mají úplně stejně, jako je tomu u toho chlapa, takže by se hned líbaly a líbaly, různě slintaly, no a ze samotnýho strachu před sebou sama pak radši cucaj víno, tam skoro nic nehrozí ;) …no a pivo mají ženský převážně spojený s nižší sociální úrovní, tohle vědci ještě nevysvětlili, ani v Česku, ale pravděpodobně je to už věky v nějakým genu..

Klaproth

Je to tak, jihomoraváci vždycky byly baby. Chlapské pití je pivo s kořalkou.