Avatar uživatele
rtepp

Proč je většinou v noci méně oblačnosti než ve dne.

Doplňuji:
Myslím si že v noci kdy je chladno vzniká méně oblačnosti. Možná je to blbost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: rtepp

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? DusanOrlik, mosoj, VampGirl, hanny 2 před 4617 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Máte pravdu.
V noci slunce přestane ohřívat zemský povrch a zcela ustane vertikální proudění vzduchu. Vždy s nastávajícím večerem se vítr a celá atmosféra uklidňuje.
Vertikální proudění může nastat pouze tehdy pokud slunce ohřívá zemský povrch.
Ustane vítr, a tím pádem se ovzduší stává stabilní a pokud zrovna nepřechází území fronta, vyjasní se a nastane relativní klid v ovzduší. Za těchto podmínek totiž nedochází k promíchávání vzduchových hmot atmosféry.

Na druhé straně protože se ochladí, tak často vznikají k ránu mlhy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

V noci nejsou oblaka tak vidět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Syd

Toho jsem si nikdy nevšimla.
Doplňuji:
A abych řekla pravdu, zdá se mi to jako blbost, mraky přece putujou kolem Země ve dne v noci

Upravil/a: Syd

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Pokud by to byla pravda a já si myslím, že není, pak by to jedině mohlo vznikat tím, že s nocí přichází ochlazení a to by nějak mohlo oblačnost rozpouštět (spustit déšť), ale to je jistě nesmyslná teorie. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Taky jsem si toho už dávno všimla,zvlášť v létě,když jsme se chtěli jít koupat.Ráno když jsem se vzbudila,bylo azuro a během dopoledne přišly odněkud mraky,takže jsem váhala,jestli jít nebo ne a navečer byla zase obloha vymetená.Teď už to tak moc nesleduji.
Doplňuji:
Teď jsem byla venku se psem a noční nebe je plné hvězd,takže mraky nejsou a přes den bylo oblačno!

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek