monica.k

Proč je ve světě tak rozšířená angličtina?

Doplňuji:
Otázky na test :).. Ale na hledání v učebnici bohužel čas nemám. Mám popsaný papír a4 otázkami :)

Nejlepší odpověď
gecco

DÚ a nebo jen tak ´dumáš´??
Koukni na dějepis, zejména ´část´ středověk s přihlédnutím na ´koloniální výboje´ – a bude ti to jasné…
😉
Doplňuji:
…„bohužel čas nemám“…
Tak to bude problém…
Měla bys studovat – a ne ´opisovat´ odpovědi…

Další odpovědi
Kelt

Důvodů je několik. Angličtina je gramaticky velmi jednoduchá, množné číslo se u velké většiny slov tvoří jednoduchou koncovkou, časování sloves je také jednoduché, kromě asi 200 nepravidelných sloves stačí znát několik základních pravidel a slovíček a dosazovat jako do vzorečku. Angličtina nemá pády , má pevný pořádek slov – SVO. V písmu nepoužívá háčky a čárky. Ale pokud toto nevíš v době, kdy se angličtina učí někde od mateřské školy a nejsi zavřena v nějaké nedobytné pevnosti, tak nevím, co si mám myslet.