Proč je ve Spojených státech 2× Washington?

Nejde mi do hlavy proč je ve Spojených státech 2×! Washington, 1. Washington je Washington který je stát na
severozápadě USA a 2.je Washington, D.C. Který je hlavní město Spojených států amerických, sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu nacházejícího se na východě Spojených států, v Jihoatlantské oblasti jižního regionu USA. Kterej blbec aby se vtom vyznal. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Mohl jste mít odpověď hned – našeptávač vám archiv doporučil.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Washington

Navíc je třeba rozlišit i pravopis obou slov.
--

"Je třeba rozlišiit stát Washington, nacházející se na severozápadě Spojených států, a město Washington D. C., které neleží na území žádného amerického státu a najdete ho na východní straně země.

Stát Washington patří mezi 50 států tvořící Spojené státy americké, sousedí s Kanadou a je omýván Tichým oceánem. Nachází se v něm například známé americké město Seattle nebo sopka Svaté Heleny.

Hlavní město USA, Washington, D. C., je samosprávným federálním územím, které se nazývá District of Columbia, proto ta zkratka D. C.

Tento název získala tato oblast na památku slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba, který objevil Ameriku. Toto území bylo vytvořeno z toho důvodu, aby se zamezilo hádkám o tom, ve kterém státě se bude nacházet hlavní město. Místo, kde se dnes toto teritorium nachází, vybral sám první prezident USA George Washington. Po něm je hlavní město také pojmenováno."

http://www.washin­gtondc.cz/dis­trict-of-columbia/

Ještě význam zkratky D. C. = Kolumbijský okres, Okres Kolumbia .

Další odpovědi
Edison

Není… Je state Washington a district Washington. Ten se označuje jako Washington D.C. Právě proto, že je sídlem federálních úřadů má status zcela samostatného celku. A je také nutno jej tak správně uvádět. Je to asi jako by ses podíval na mapu Česka a našel bůh ví kolik Lhot, Lhotek a dalších mnoha stejných obcí. Němci takhle mají taky mnoho obcí se stejnými názvy. Nejčastější název v Německu, Rakousku a Švýcarsku je Ausfahrt. Všimni si, kolik směrových tabulí na něj na dálnicích ukazuje. Asi něco jako naše Lhota 😁

Mc Merkurion

… teda na člověka, kterej se tu neustále ptá na emeriku se nevyznat a nepochopit takovouto triviální záležitost nejni dost US …

autacek

Edisone, dobrej vtip, jen se bojím, aby byl pochopen 🙂

Arne1

Taky nevím jak to myslel. Takový rádobyvtip uprostřed seriozně napsaného textu – no nevím.