Standaa

Proč je ve sklepech vlhko?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. je tam chladno a relativní vlhkost vzduchu závisí na teplotě (při stejném množství vodní páry ve vzduchu je při nižší teplotě vyšší vlhkost vzduchu)
  2. mnohdy jsou sklepy (úmyslně*) neizolovány od okolního terénu, takže sají vodu z něj (*právě proto, že při vyšší vlhkosti se lépe daří uchovávaným plodinám – nebo třeba vínu)

Další odpovědi
cukrar

Jak ve kterých…
jsou sklepy suché a vlhké, vždy podle způsobu výstavby a používání. V paneláku jsou suché sklepy, na venkově vlhké, a to záměrně..