Lukáš Rusek

Proč je ve dne nebe modré?

briketka10 černé neni nebe ale mraky

Nejlepší odpověď
briketka10

to se Ti zdá, každý den modré není např. když
prší je zatažené někdy při velké bouřce dokonce
černé..

Další odpovědi
marci1

Ve dne je obloha světle modrá, Způsobuje to rozptyl slunečního světla v ní. 🙂

Tazman

Taky ne vždy. Občas je černé a občas si nejsem jistý, že je ještě stále den. 🙂

Jinak je to způsobeno lámáním světla v atmosféře (tuším). 🙂

P.S.: Asi bych nechtěl rudé nebe… ani zelené… asi jsem rád, že je modré. 🙂
Doplňuji:
A taky nesmíme zapomenout na duhu – ta taky vzniká lámáním světla v atmosféře (tuším). 🙂

mosoj

Je to o rozptylu světla v zemské atmosféře.
Káždá barva má určitou vlnovou délku.
Světlo nejkratších vlnových délek se rozptyluje v atmosféře nejlépe. Fialová a modrá mají z barev nekratší vlnové délky proto se rozptylují nejlépe. Lidské oko je ale na fialovou málo citliové a proto vidíme oblohu modrou i když je přítomna i zelená.

Barvu oblohy večer a ráno má na svědomí delší dráha paprsků slunce v atmosféře a dochází k většímu rozptylu žluté a červené.
Proto je obloha večer nebo ráno načervenalá.

Něco je také zde:

http://fyzika­.jreichl.com/

Löwe

https://m.you­tube.com/watch?v=d8Tyv8J­QwWI

A ten pán tam má mnoho takových zajímavých videí 🙂