hard work

Proč je v USA tolik černochů?

Chápu, že je tam z Afriky vozili evropští kolonizátoři jako otroky, aby pracovali na plantážích zejména na jihu USA, ale trochu mi nejde do hlavy, jak se postupně rozšířili na tak početnou menšinu v USA, zejména na jihu, jihovýchodně USA v některých městech nebo okrscích tvoří i většinu obyvatel. Původně před několika stoletími si představuji, že jich bylo třeba 10 000 – 100 000. Taky je přepravovali po lodích, kam se nevejde zrovna moc lidí a loď není obecně moc rychlý dopravní prostředek, v tehdejší době určitě ne.

Nejlepší odpověď
Kajoch

Protože se tam zřejmě množí téměř geometrickou řadou. Podobně jako u nás ti naši pracanti

Další odpovědi
Rocker

Je to podobné,jako tady s našímí ,,spoluobčany"Nor­mální člověk si udělá tolik dětí kolik dokáže uživit.Kdežto tihle se množí jako sarančata,protože ví,že se o ně postaráme.

paul1

Asi byli mimořádně plodní.

Rokio

Černoši se obvykle množí více než bílí.

dubraro

Protože se rychle množí.

petrph

Když on ten odhad je špatný, jak se dá dohledat, „.. Za téměř 250 let do zrušení otroctví v USA v roce 1865 bylo do USA dovezeno na pět milionů otroků z Afriky.“..