Avatar uživatele
poppaea

Proč je v titulcích u některých seriálů uvedeno jméno některého herce takto: (např.)AND Alyson Hannigan AS Willow

Doplňuji:
pro doplnění: vím přesně, co to znamená:-) jde o to, že obvykle je v titulcích pár herců, třeba 5, kteří tam mají jen svoje jméno a jinak nic. A pak tam bývá na konci jeden, který má u jména uvedeno to „and“ (nebo with) a ještě jméno svojí postavy, a přitom není ani víc, ani míň významný než ostatní postavy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 4598 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

herečka jménem Alyson Hannigan hrající postavu jménem Willow

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

„as“ je v angličtině „jako“ ve smyslu funkce – tedy doslova Alyson Hannigan jako (postava) Willow. Dotyčná herečka tedy tuto postavu v daném filmu hraje.
„and“ je spojka „a“ a nic víc než tuto spojku ani v tomto případě neznamená, zkrátka ji jen připojuje mezi další jména herců

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Syd

Já myslim že prostě jenom jako že je poslední – tedy hrají: ten, ten, ten, ten A ten. Nic víc to neznanemá

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

jj, dobrá otázka!

Podle mě je to takový zvyk.
Do jisté míry třeba i „kompenzace“ dotyčné osobě, že je v titulcích vyjmenována jako poslední. Taky to může být jako jednoznačné určení už posledního zmiňovaného herce, když někdo čte, kdo ve filmu hrál, tak podle toho pozná, že je konec výpisu. Ale tohle jsou jen moje domněnky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek