Avatar uživatele
Psychotic

Proč je v severských zemích tak oblíbená metalová muzika?

Nedávno jsem viděl nějaký švédský film a scéna, kdy čtyřicetiletá matka v dománosti při mytí nádobí jakoby nic poslouchá v rádiu death metal, mě opravdu pobavila.
Doplňuji:
Aby bylo jasno, nemyslím ani tak máničky poskakující po pódiu v ženských šatech (a lá Led Zeppelin nebo Van Halen), jako spíš moderní chlápky v černém blijící do mikrofonu (a lá Lamb of God nebo Cradle of Filth) 🙂 Na těch nikdo odkojený asi nebyl a v rádiu je teda u nás neslyším 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

No ty jsi pošuk 🙂 , metal byl na vrcholu v mém mládí (jsem starý cca jak ta švédská matka), metal dnes je co do kvantity a popularity jen částečným odvarem v porovnání s tou dobou. Tak se nediv, že to čtyřicátnice poslouchá a určitě to není tím, že je Švédka (btw u Finů bys na to asi narazil daleko častěji) 🙂
Doplňuji:
ad Doplněna: ono to je vcelku jedno, ty dvě staré gardy, cos vyjmenoval, stejně heavy metlu nehrají, to je hard rock. Odkojený na nich nejsem, přesto si to dnes rád poslechnu, nebo mám snad raději volit mezi klasickým heavíkem a Ivetkou nebo Najtworkem??? O slyšení v rádiu nemůže být u nás pomalu řeč, jsou tu snad jen dvě celoplošná rocková rádia, která dávají metal, včetně „extrémních“ odnoží, jinak spíše nějaký speciál v jiné než hlavní vysílací době. To znamená určitě ne v době, kdy čtyřicítka po obědě myje nádobí ;)

Upravil/a: cochee

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
NikkiHeat

Já jsem taky odkojený na metalu, nevidím v tom nic záhadného. Severské země jsou kolébkou metalu – asi dobře vědí co je dobré. Jinak dobře zahraný metal je opravdu známkou dobře zvládnuté techniky na nástroj.....zkrátka fakt už musíš něco umět. V neznalých kruzích bývá tento druh hudby dost podceňován a opovrhován ale věř, že zahrát něco od HelloWeenu nebo Stratovariuse je jiný kafe než nějakej popík )))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Hudba je dobrá nebo špatná. Co je na metalu špatného? Když to šlape a neřve, tak si to klidně poslechnu i já. Nebo je čtyřicetiletá žena pokud jde o hudbu na úrovni doby kamenné?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

I já jsem jak ta stará švédská matka 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Samba – jsem o dost starší než ta stará švédská matka …
Doplňuji:
Psychotic – až tobě bude 40, budeš snad poslouchat Evu a Vaška!?

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek