eleonnore

Proč je v Praze tolik Rusů?

Zajímalo by mě, co je na Praze tolik přitahuje, proč je pro ně tak lukrativní. V centru Prahy jich slyším hodně a tak se zamýšlím nad tím, co je na Praze tolik láká.
Je to třeba kvůli byznysu? Nebo levnější dovolené u nás?
Díky.

Nejlepší odpověď
klumprt

Rusové jsou sice oficiálně velcí patrioti, ale to spíš ta chudší většina, které stejně nic jiného nezbývá. Ta bohatá menšina jezdí na západ v jednom kuse, jejich děti studují na západních školách. Dovolené realizují taktéž na západě.
Bohatých je v Rusku relativně málo, ale vzhledem k celkovému počtu Rusů je to v absolutních číslech docela dost.
No a Praha je možná pro ně módní záležitost, tak jako bývala dřív pro Američany. Oni Rusové jsou ve všem trošku pozadu. Druhá varianta je, že Praha je jen o něco malinko levnější západ. Takže i ti chudší z bohatých si ji můžou dovolit.

Další odpovědi
zjentek

Rus domácí je dnes rozšířen po celém světě. Je 11–15 mm velký. Přes den se skrývá ve škvírkách domů, po setmění vylézá a hledá potravu. Živí se odpadky, ale ožírá i papír, kůže atd. …

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Rus_dom%C­3%A1c%C3%AD

Kepler

No co, konečně si mohou vycestovat na Západ. Praha je krásné město, nejen pro Rusy. Možná, že se tam dají koupit i nějaké věci, které doma nemají. Praha je taky známá destinace pro sexuální turistiku.

Drap

Nejenom Rusů, ale i jiných národností. Svou roli tady hraje relativně snadná dostupnost, ekonomicky ne příliš náročné, a samozřejmě památky a krásy Prahy.