iwetax

Proč je v pohádce nejmladší sourozenec nejhodnější?

V souvislosti s otázkou : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-v-kazde-ceske-pohadce-se-jmenuje-hrdina-honza

Mě napadla otázka, proč vždy ta nejmladší princezna je hodná a nejmladší syn statečný? Ve většině rodinnách je to přece naopak. Nemladší je romazlován a starší má víc povinností.

Nejlepší odpověď
led

Toľko ho (ju) ochraňovali, že sa ešte nestihol(la) zoznámiť so zápormi života. 🙂
A aby dobro vyniklo, niekto predsa musí byť ten zlý…

Další odpovědi
poa.li

Řekl bych, že na nejmladšího dolehne později největší tíha…

anonym

Tak v mém případě to bylo naopak.Jsem nejmladší ze sourozenců,nebyl jsem rozmazlován,spíše naopak a měl jsem více povinností než starší bráchové.:-(