Proč je v noci tma?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tma je přece proto, že se Země otáčí kolem své osy a Slunce osvětluje vždy jen jednu polovinu naší planety. Když Slunce zapadne, je prostě tma

Další odpovědi
iceT

Protože slunce se otáčí kolem vlastní osy a světluje jen polovinu zeměkoule,proto když slunce zapadne,tak je tma.

Miroslavst

Protože si půjčí sluníčko na druhé straně, ráno ho zase vrátí.
Na oplátku nám půjčí měsíček.

dědapetr

Tady více odpovědí:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-pricinou-toho-ze-je-v-noci-tma-i-kdyz-sviti-hvezdy

arygnoc

no světlo má taky nárok na odpočinek, ne?

michael69

Protože právě v noci je mezi Sluncem a Tebou Země na které stojí dům i s Tvou postelí ve které spíš. :)

Děda Louda

Přes den by byla tma na obtíž, tak si to raději odbyde v noci.