Paetur

Proč je v mnoha jazycích považována fena/pes za nadávku?

Např.:
Ruština – Cyka,
Angličtina – Bitch,
Čeština – Čubka,
Maďarština – Szuka,
Švédština – Hynda,
Španělština – Perra,
Indonézština – Anjing.

V dalších jazycích je zase za nadávku považován pes:
Arabština – Kalb,
Hebrejština – Kelev,
Jidiš – Kelev (synonymum pro „špatný“),
Vietnamština – Chó.

Kde pramení tento „zvyk“? A proč zrovna psi?

Nejlepší odpověď
annas

Uvádím obecně. U našich předků, jako u jiných národů byl pes zvířetem opovrženým, a to uchovalo se až po naše doby. Pro psa je všechno dobré.

Štěká jako pes, když na někoho křičí, nevěřící pes, psí čumák atd.

Když fena hárá, tak je pro psa „přitažlivá“, zpravidla nevybírá, stejně tak lehké ženy muže nevybírají. Nebo štěká, křičí, dává najevo zlobu.

http://www.e-kniha.com/proc-pes-tak-casto-figuruje-v-hanlivych-vyrazech.html

Jinak se podívejte do archivu, na téma pes je v archivu hodně otázek.

V odkazu se dovíte o psím životě, zimě jako v psírně atd.

ttps://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-slovo-psiren-v-rceni-zima-jako-v-

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-psi-zivot-ja-bych-s-tim-nasim-menil-z-fleku

Další odpovědi
kurec

Pokud dobře vím pes se v ruštině řekne sabaka i google translate to potvrdil

Ivula

Po slovensky sa fene hovori aj suka :)