novvem

Proč je v Maďarsku tolik termálních lázní?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Může za to geologická stavba Panonské pánve.

Další odpovědi
Drap

Protože tam vyvěrá tolik termálních pramenů.

Kepler

Vděčí tomu zvláštní geologické stavbě podloží, zemská kůra je tam relativně velmi tenká a horká voda silně obohacená minerály snadno vyvěrá na povrch. Částečně se tento jev uplatňuje i na jižním Slovensku.

dubraro

Oni tomu Maďaři dost pomohli. Věděli, že pod zemí něco je, a doufali, že to bude ropa, jako v sousedním Rumunsku a u nás na Jižní Moravě. A tak vrtali a vrtali, ale vždycky našli jenom teplou vodu. Nakonec i ta se ukázala být užitečná. Já jsem tam byl na dovolené několikrát a moc se mi to líbilo.

kristýnary

Proč jich tam je tolik sice nevím, ale jsou super. My jsme tam s přítelem byli už několikrát a je to tam mnohem lepší než na Slovensku. Naposledy jsme vyzkoušeli Hévíz, který jsme si našli na https://www.kra­lovstvizen.cz/la­zenske-pobyty-se-spolecnosti-ensana-ten-pravy-luxus-pro-vase-telo-i-mysl/ a určitě ho doporučuji navštívit 🙂