Healor002

Proč je v každém státě jiný zakonik?

Jestliže existuje světová vláda která je nad státy (OSN) tak jak je možné že každý stát má zákony jiné?

Nejlepší odpověď
elkon

OSN není žádná světová vláda. OSN hlídá hlavně lidská práva, nebo válečné konflikty. Každý svrchovaný stát má své zákony. Do školy jsi asi nechodil.

Další odpovědi
anonym

Snažíte se zapsat do dějit jako ten, co položil nejblbější otázku? Nominace je vaše!

anonym

Každý stát ke své aktuální podobě zákonů dospěl svou nezávislou cestou, poslední dobou existují snahy ty zákony sjednotit (typicky třeba v rámci EU, kde dochází běžně k tomu, že se země dohodnou na jednotné právní úpravě a tu následně implementují do svých zákonů prakticky v naprosto stejné podobě) Jistě to zjednodušuje práci nejen právníkům ale i firmám které tak mohou mnohem snadněji se svými službami a produkty vstupovat najednou na celý evropský trh aniž by se museli přizpůsobovat zcela odlišným právním úpravám náplni své činnosti v rámci jednotlivých členských zemí.

anonym

Koník? Koně jsou různé, bo nenosí kloubouky.

ivzez

Míníte Občanský, Trestní či zákoník práce?

Kdybyste si zákoníky některých zemí pročetl,
zjistil byste, že se liší jenom v něčem.