Proč je v každé třídě hujer?

Nejlepší odpověď
annas

Protože někteří jedinci se snaží na sebe upozornit, jsou to horlivici, přičínlivci, podlézavci, tlačí se vpřed. Hujeři nejsou jen ve škole, ale setkáme se s nimi všude. Někomu vyhovují ..

Doplňuji, i když se přímo na význam neptáte.

Připomněla jsem si,, co znamenal původní výraz hujer,,který se stal populárním z filmu Marečku, podejte mi pero.

Hujer – moravské nářeční slovo = tlačenka, žaludek, tlusté střevo. … Tak název pro parní mlátičku.

Takže přeneseně – hujer je jedinec, který se někam tlačí, občas mlátí prázdnou slámu. atd.

Další odpovědi
Pájo

Ve třídě (nebo na pracovišti) o 20 – 30 lidech se vždy sejde i charakterové zastoupení zahrnující „typ Hujer“… to je pravda.
Určitě to má co do činění s typovou relativní četností charakterů v každé skupině lidí. Zajímavá hypotéza by se na to téma dala zpracovat… ;)

manon

Hujerství kvete a rozvíjí se v lidské společnosti, protože se mu dostává živné půdy. Vnitřně „malí“ lidičkové bez špetky hrdosti se snaží získat bokem jakési výhody (protože v přímém souboji by neuspěli a cítí to) a na druhé straně se najde vždy někdo, komu to dělá dobře a u koho to ty výhody přinese.
Možná to už „prosáklo“ až do genů :)

Deli

Bohužel se i ve třídách na 1.st.ZŠ najdou malé protivné „Hujerky“. Nebyla bych tomu věřila, ale fakt jsou…

karolkonvick

také máme ve třídě hujera, a dokonce ne jednoho. je to peklo