FlAsh_7

Proč je v době GDPR street fotografie ještě legální?

Proč je v době GDPR street fotografie ještě legální? Lze pak takové práce vůbec publikovat?

Odpovědi
Edison

Oopět sis nic nepřečetl. Tentokrát vše kolem GDPR.

NOZ:

§ 89

Podobizna nebo zvukový či obrazový záznam se mohou bez svolení člověka také pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství.

Kazatel

GDPR se týká úplně něčeho jiného.

dubraro

Street foto je legální za splnění určitých podmínek, které stanovují § 84 – 90 OZ. Pro amatérského fotografa tyto podmínky splnitelné prakticky nejsou.

Edison

Bubraro, čím se liší amatérský fotograf od jiných fotografů, podle Tebe?