iceT

Proc je v diskuzi na Novinkach zakazano

pouzivat slovo cigan?

Odpovědi
Miroslavst

Tam je toho zakázaného víc. Tak tam napiš: ci.kán a jde to. :D

ten který je

Protože občané romské neboli cikánské národnosti jsou státem chráněni a zvýhodnováni.Slovo cigan se sice běžně používá mezi občany romské národnosti,ovšem nesmí se používat majoritou.

mojitek

pred mesicem jsem v reznictvi ukazal a rekl jsem prodavacce,ze chci 20 dkg tohodle nakrajeneho rómského šálu-ona ze prej to je ale cikánsky šál…Tak nevim.
Jinak pojmenovani „róm“ je naprosty nesmysl.