Savier

Proč je v Česku tolik alkoholiků?

Zdravím všechny, jsem řemeslník a často přicházím do kontaktu s cizími lidmi, tolikrát spolu i pracujeme když je potřeba. No a nemohl jsem si nevšimnout že opravdu často potkám alkoholika. Rudý obličej, spocený atd.. Teď jsem chvíli pracoval s chlápkem a za směnu vypil půl lahve vodky 😕 Ptal jsem se táty, vykonával stejnou činost jako já v Německu a říkal že potkat tam (silného) alkoholika jako tady u nás je malý zázrak. Čím myslíte že to je?

Odpovědi
Rokio

Protože jsem národ pivařů a pivo je tu národní nápoj.

Drap

JE TO ZŘEJMĚ TÍM, ŽE SE U NÁS VÍCE PIJE.

zjentek

Pravděpodobně jde o rezignační postoj. Podobné „sociální“ postoje jako alkoholismus vznikají z životních situací/možností, které jsou jednotlivcům nabízeny vlastně samotnou společností coby jejich celkem. Alkoholismus je odpovědí a samotný alkoholik pak v takovéto společnosti žije a roste bez možnosti jakkoli tuto společnost ovlivnit, případně napravit její nedostatky, či přímo toxicitu. Takové jednání paradoxně nahrává jednotlivcům udržujícím formu společnosti z titulu moci, označovaných jako vlády.

Zjednodušený model vysvětlení pak vypadá asi takto: Máte ve společnosti alkoholika? Pak jistě máte ve vládě podlého skřeta, parazita. Rovnice platí i v množných číslech- platí přímá úměra (mezi námi- vítej v ČRdeli).

cappuccino

Protoze pivo se v CR nepovazuje za alkoholicky napoj.
A spousta lidi ti ho nabidne, i kdyz vedi, ze jsi prijel autem!
Navic spousta mladych lidi pije alkohol uz od 14ti let (mozna i driv). Rodice to vedi a nezasahnou, potoze nebyli jini. V 15ti uz ti na oslavach bezne pivo nabizeji.
Bohuzel znam rodinu, ktera nechala ridit kamarada syna v den oslavy jeho 18tych narozenin. Ridic mel sice jen dve piva, ale bylo namrzlo a kluci narazili do stromu. Takhle nesmyslne vyhasl zivot 18leteho kluka.
Ptam se, proc ho na tu oslavu nedovezli rodice? Vzdyt museli vedet, ze kluci nebudou pit limonadu?!