_Bůh_

Proč je v České republice porušována Listina základních práv a svobod?

Listina uvádí:
„Článek 6
(1) Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením.
(2) Nikdo nesmí být zbaven života.“

A co když je někdo zbaven života v důsledku úmrtí na covid? Spousta lidí byla kvůli covidu na JIPce, a x tisíc lidí tam už bylo covidem zbaveno života. Odporuje to prvnímu i druhému odstavci. Proč se takto porušuje Listina? Nebo to je jen nezávazný cár papíru?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Zažaluj covid, že porušuje tu, Tebou citovanou, Listinu …Pane _Bože_ kam na ty hov… chodíš? 🙂

Další odpovědi
Otazník123

Co to je za blbost? 😁 Listina základních práv a svobod, je závazný cár papíru, který je určený pro lidi, rozhodně se jím neřídí viry a bakterie. Pokud člověk poruší některý z odstavců např. někoho jiného zbaví života, jde zpravidla do vězení. Když je poruší vir nebo bakterie nedá se nic moc dělat a těžko to lze pokládat za porušení základní listiny práv a svobod.

zjentek

Nikdo neví, zda byli zbaveni života kovidem. Co když byli zbaveni života laxním, neprofesionálním přístupem špatně proškoleného personálu? Dokážeš si vůbec představit, jak náročná na čas, instinkty, charakter a smysly zdravotníka všeobecně je záchrana jednoho jediného pacienta v přímém ohrožení života? Heh? Asi by to nefungovalo na oddělení plném husiček věčně ubekujících nad otlačeným xichtíkem od suspiku, negujících každou pitchovinu a drtivou většinu rozhodujícího času srkajících kafíčko při rozpravách, jak ho tam která předchozí večer měla a hulit jednu za druhou! Ano, bé je správně. Bé je realitou na podobných odděleních! Solidního citlivého člověka tam NEMŮŽEŠ potkat. A řeší někdo? Sedí někdo za zabíjení, případně trpí někdo nějak za nemorální chování? Nó vidiš. Tak si s tou listinou vytapetuj a nech se husičky okřikovat za případný vlastní zájem o vlastní zdraví, až se na takovém oddělení nedej bože vyskytneš. Nebo se díky mě alespoň připrav na realitu předem. Není zač. A ano, je to problém atmosféry, kterou denně dýcháme. ANO, podepisuje se ZEJMÉNA školství a dále média- konzum, politika. Když jedna kráva denně hulí telátku do xichtu, zanedlouho před špitálem hulí krávy dvě. Chceš to řešit? Řeší to útěk na západ, daleko mezi lesy, daleko od EU! Podnikejte a množte se! ČRdel pro 15 MILIÓNŮ, z toho 3mil. výrob. jednotek z Ukrainy!!! Urá!

Arne1

Covid není Listinou vázán. Dokonce bych se domníval, že Covid o nějaké Listině nemá vůbec ani ponětí. A dokonce Covid pořádá své nekalé rejdy nejen v Česku, ale po celém světě.

aliendrone

OMG – proč si stěžuješ na „covidmrtvoly“/je­jich počet? Zkus na to jít z druhé strany. JÁSEJ!
Ministerstvo zdravotnictví konečně uznalo za vhodné přiznat, že jejich strašlivá čísla ohledně covidmrtvých jsou „poněkud zavádějící“. Nyní k nim skromně dodává:

„Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‑19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‑19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.“

A to je přeci velký POKROK oproti dřívějšku, no ne? Tak znovu – JÁSEJ! ;) :D :D

elkon

Když jsi takovej šťoura, tak zkus zažalovat Covid u mezinárodního soudu. Budou mít jistě radost.

plebs

Pokud částečně proběhlo médií tak výzkum předala USA do laboratoře v rudé Číně. tak podle mého odhadu žalovat netopýry nebo rudou Čínu ale s ohledem že ťukám do klávesnice mám počítač i monitor made in China v koupelně mám pračku mikrovlnku mobil žárovky a další moderní vymoženosti od komunistů tak na komouše žalobu nepodával. Poněvadž část kapitalistů převádí průběžně výrobu do rudé Číny kde nejsou dodržována lidská práva pracují děti a poddaní i 12 hodin denně tudíž jsem spokojen a do ničeho nevrtat.

_Bůh_

Jinak se omlouvám, že neuděluji palce, admin mi omezuje jejich udělování, občas mi i omezí ptát se na otázky. Fašismus v praxi.

_Bůh_

Tak už se nemohu zeptat na další otázku. I tato otázka byla původně smazána. Nyní naopak dostala hvězdu. Komedie.

Disraeli

Když luldu lajkuje lulda, tak se to opravdu nepočítá, ;) jeden je troll, jka vyšitý a druhý totální výmaz…

_Bůh_

Zjentek: Správná úvaha, tím si být jistý nemohu. Z vlastní zkušenosti vím, jak „ochotný“ je personál na JIP. Ujídají tam jídlo nepohyblivým pacientům (tzv. „ležákům“), doslova je uhladoví k smrti. To je bohužel zkušenost, kterou jsem zažil na vlastní oči. Odpovědnost za to nenesl nikdo.

_Bůh_

No já se omlouvám, ale textace zní takto: „Nikdo nesmí být zbaven života.“ O působnosti na covid, nebo že by to bylo omezeno pouze na fyzické či právnické osoby, není nic řečeno. Z jazykové interpretace lze dovodit, že se text na covid vztahuje (!). Pokud by se pravidlo týkalo pouze osob, pak by textace přeci byla „Nikdo nesmí jiného zbavit života“ nebo „Osoba nesmí druhého zbavit života“ nebo „Je zakázáno jiného zbavit života“.

Ale textace „Nikdo nesmí být zbaven života.“ se přeci na základě své textace nutně vztahuje i na situace, kdy se člověk usmrtí sám, či kdy jej usmrtí virus. Pokud by se ustanovení vztahovalo pouze na osoby, pak by bylo napsáno jinak. Proto nesouhlasím s odpověďmi, které naznačují, že se Listina vztahuje pouze na jednání osob vůči jiným osobám. Za odpovědi přesto děkuji.

Otazník123

V tom případě je odpověď na vaši otázku – ano, neustále je u nás porušována listina základních práv a svobod, ale většinou ji neporušují lidé. Porušují ji viry, zvířata, bakterie, ale třeba i buňky těla každého člověka, tím že stárnou a jednou ho přirozeně připraví o život. Můžete je zažalovat. Pro normální společnost je listina základních práv a svobod, zárukou spravedlnosti (ve většině případů) a v praxi funguje právě na úrovni společenství lidí. Plantat do toho cokoliv jiného je bezpředmětné a k ničemu se nedobereme.