dust8

Proč je v bankomatech, bankách pro bezpečnost nainstalováno zbarvení bankovek, když se tím plně znehodnotí jejich cena?

To už pro banky nemají ukradené peníze žádnou hodnotu, tak se raději znehodnotí?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to z důvodu aby neměly bankovky cenu pro toho kdo je ukradne. Bankovka má pro centrální banku hodnotu jen tisku a papíru.

Další odpovědi
Kepler

Jak píše Drap. Nové bankovky se dotiskují neustále, žádný problém.

dust8

Drap: Takže to chápu tak, že sumu kterou někdo ukradne si banka pak právem vytiskne?