Standaa

Proč je umělé světlo žluté?

Nejlepší odpověď
mosoj

Které máš na mysli?
Umělá světla mají teplotu od 2000 – 8000oK. V tom je široká škála žluté i bílé.

Další odpovědi
Quimby

Myslíš klasickou žárovku?
V té je totiž stočený wolframový drátek, který je proudem zahřátý na vysokou teplotu, které cca odpovídá vlnová délka žlutého světla, ale většinu energie vyzáří v infračerveném světle, tedy ve formě tepla.

zzzzz

To kolem 3000 je žluté, ale třeba pokud má barvu 6000 tak je bílé. 8000 je na oči až nepříjemné, alespoň na ty moje:-)

Dochy

Umělá světla jsou různá. Pokud myslíš žárovku, tak není rozumné ji zkonstruovat na příliš vysokout teplotu (barva světla žárovky odpovídá teplotě vlákna a případnému zabarvení skla – barva skla ale dále snižuje účinnost). Vyšší teplota vlákna znamená rychlejší přepálení a obvykle používaný wolfram se taví při 3422°C, Bílému světlu ale odpovídají teploty až někde kolem 5500°C.