Mravenec

Proč je trend poslední doby plýtvat jídlem kvůli senzačnímu videu?

Toto na mě vykouklo na sociální síti. Dáma do tiskárny vyklepe X vajec, okoření je, kdy následně tiskárnu zavře, načež vytiskne obrázek slepice, čímž způsobí škodu nejen na potravinách, tiskárně, stole, zkrátka všude. Video je na dvě části, viz odkazy.

https://vm.tik­tok.com/ZMFUq­R61H/
https://vm.tik­tok.com/ZMFUq­keDh/

Nejlepší odpověď
Pepa25

Rozdělil by to na dvě části: přístup k potravinám a vynakládání nemalých nákladů jen pro účely nějakého efektu. K té první: bezpochyby je přístup většiny současné populace k jídlu špatný (a čím mladší tíím horší). Naše babičky by řekly: „holt nezažili hlad“. K té druhé části: lidé odjakživa dělali něco na efekt a byli pro to ochotni udělat skoro cokoliv (jiný Hérostratos zapálil chrám). V dnešní době už není potřeba shánět bulvárního novináře a předvádět se před ním, stačí natočit video (čím šílenější, tím lepší). A pomáhá tomu zájem o takového kraviny. Takže i vy, když tu dáváte odkazy na TikTok …

Další odpovědi
Filip84

Podívej se, bez ohledu na to, jak vypadáš svlečený, domluv se s nějakým kamarádem, a v pravé poledne se projdi po Koňském trhu nahý.

Nebo kup nějaký drahý, nóbl, placatý přístroj, třeba iHebel, nebo Ťamťung, prostě za 30–40t. Potom ho hoď do hrnce s vařící vodou, pak ho vyhoď z pátého patra dolů na trávu, a jestli to všecko přežije, tak ho strč do mikrovlnné trouby. A pokud Ti při tom ještě ta mikrovlnka vybouchne, nebo Ti chytne byt, tak tím lépe!

Nebo kup džíny Levi Strauss a, třeba, je zahákni jednou nohavicí ke stromu, druhou přivaž ke kouli RAM 1,500, rozjeď se a jeď, až se úplně roztrhnou.

Nebo něco podobného.

Samozřejmě, u každé té „akce“ Ti to někdo musí natáčet, alespoň trochu slušnou kamerou. Pak to dej na YouTube.

Je vysoce pravděpodobné, že se staneš cellebritou: na Koňském trhu Tě, asi, sebere bengo, ale taky o Tobě bude psát, minimálně, Blesk, Aha!, The Prague Post atp. (víc novin neznám 🙂 ). Asi i nějaká ta reportáge na Nově, Primě a spol., by večer byla. U těch dalších „činností“ bys si musel udělat rekognoskaci trhu, abys vymyslel něco originálního (projít se nahý po Koňském trhu v pravé poledne je dost originální, i kdyby to včera udělal, před Tebou, někdo jiný: to se „neomrzí“ 🙂 ), protože bys nebyl první, ani poslední, likvidátor placatých přístrojů, či jeansů.

Víš co, kdysi chodili lidé na zápasy gladiátorů. Potom na veřejné popravy. Dneska, až na nějakou tu „demonstračku“, není moc kam chodit, a k tomu přibývá lidí, co nikam nepůjdou. I tady jsou a není jich málo, že (Rokio, JirkaF, Lgee…). K tomu, oni se nudí, intellekt taky nic extra, tak to je dobrá zábava sledovat něco takového, co jsi popsal Ty, nebo teďka já.

Pokud budeš mít na YouTube sledovanost, palce a odběry, tak si tím, časem, můžeš docela slušně přivydělávat, a když budeš hodně dobrý, tak se tím i živit. Prostě: zlikviduješ placatý přístroj za 35t, s nákupem náklady, řekněme, Kč 35,500.00, vyděláš na tom Kč 80,000.00 v hrubém, mínus 35.5t, máš Kč 44,500.00 doma, čistého.

To je asi tak celý příběh, ne? 🙂

zjentek

Lidstvo se od nepaměti snaží nemít hlad. A tady vidíš, co se stane, když se mu to v konci podaří- jak v praxi vypadá a kam až vše dokáže zatít, když pak lidstvo nemá hlad. 🤷‍♂️

/A to ses ani nesnažil vybírat vhodnější video./

marci1

??? Ztráta času, peněz za vejce a kopírky! Hlady zřejmě netrpí. Pláče tam dítě, o které by bylo lepší se postarat, než natáčet zbytečné „blbiny“ na netu. ☹

Lotr2008

To je holt jeden z neduhů dnešních mladých lidí. Lepší to už ale asi nebude.

paul1

ASi nebyl moc při smyslech – drogy?

ecpedicelove

Nechápu pointu videa, koho taková pcvn mohla napadnout? A hlavně, co s toho bude mít? Max lajky, virtuální číslíčka na displeji, toť vše?!

Lgee

Shlédnutí, Sledující.

ad3l

Většina lidí tady obviňuje mladé lidi ale toto dělají i starší lidé

klob1

Nejde mi to pustit, ale umím si to představit. Ona to měla být 3D tiskárna. Ona trénuje na tiskárnu budoucnosti. Hodíš ingredience a ono to vytiskne hotovku. Třeba se dívala na Arabelu, Ta postava Pompo, jak zasadí kousek a sklídí celé, potože mu to vyroste.
Kolik příjde ten základ, co do toho dala? Na kolik jí pak vyjde slepice?
Možná na to má, tím, že se na to podíváš, ona za to dostane odměnu, aby mohla si pak toho koupit více.
Také nerozumím tomu, ale asi to je taková doba a lidé. Kdyby musela tvrdě makat nic neměla zdarma a musela něco dokázat, tak věř, že by to nedělala, protože by si toho vážila. Ale jaká je poptávka, taková nabídka a naopak.
Dneska se v tom lidé vyžívají, když mohou ničit a nejen svoje, ale hlavně cizí.
Pro ně to je normální ničit, pro nás ne. Jsi ještě normální a Vážíš si. Tak to nepochopíš. Ona to má naopak.
To máš jako krádeže a ničení od mého souseda. Já bych ani příležitostí neukradl a hlavně ne sousedům. Asi bych pochopil, že nějaký chudák ukradně kvůli hladu rohlík nebo kousek chleba. Nevím, asi bych přimhouřil oči, i když by se mi to také nelíbilo, že se to nesmí. Ale člověk, který má skutečně dost peněz, musí krást u mě??? Napáchá velké škody. Policie mu nic neudělá.
Tak pak se není co divit. Tohle, kdybych jen pomyslel, tak by mi táta takovou dal, že bych se ani nezvedl. Někomu něco brát, a ještě, když to není moje. Nebo něco ničit. Na toto bych ani nepomyslel, protože jsem měl všechno těžce vydělané, pořízené. A vím, že i za vším může být těžká práce nějakého člověka.

Darcy

to je ten duševný kapitalimus v praxi.
Minúť a mrhať bez rozmyslu = aby mala vyššiu sledovanosť = aby zarobila > aby minula > aby zarobila > aby minula > 8