pornoherec

Proč je traktor pomalý ?

To nemá turbo ?

Nejlepší odpověď
cochee

Některé traktory mají i turbomotor. Traktor je pomalý úmyslně, protože jeho převodovka je udělaná tak, aby měl traktor sílu – na úkor rychlosti.

Další odpovědi
cukrar

Myslíte si, že rychlost 50km/hod, je pro zemědelský stroj pomalá?
Pokud myslíte traktory z minulého století, ano ty jezdili pomaleji.
Traktor je konstruován na sílu, nikoliv rychlost. On nemůže jezdit tak rychle po poli. Turba má snadd již každý nový traktor.

RedBox

Protože je zpřevodovaný do pomala, čímž se dosáhne vyššího kroutícího momentu. Není to jenom převodovkou, můžou za to i kolové redukce (portály) a z části i diferenciál. Turbodmychadlo se dnes montuje už skoro všude, novější traktory mají i common-rail systém a spoustu elektroniky. Dnes už není tak veliký rozdíl mezi osobákem a traktorem, jenom je to jinak zpřevodovaný a traktor má ,,něco" navíc.

honza19hk

ono jak který,dneska jsou traktory co jezdí i stovkou a to i s vlekem.
Nicméně traktor je pomalý hlavně kvůli síle,na poli nebo kdekoli jinde v terénu je vhodné jet pomalu,proto se do nich montují pomaloběžné motory.
Si zkus jet s traktorem někde v lese stovkou,když ho nepřevrátíš nebo nenarazíš do stromu tak napiš:-)