Proč je tomu tak ?

Když zubní lékařka mi vytrhne zub,inkasuje za to 168 Kč a za tuto hodnotu musí mí kluci navěsit za dvě hodiny několik tun materiálu. Je to tím,že se špatně učili ?!

Nejlepší odpověď
Damiana

Určitě. Myslím ale, že za to, že si na vzdělanou ženu otevřeš papulu, je to pořád ještě málo. 🙂
Doplňuji:
ad Dr. Axl: Zuby trhat nedokážu, ale umím zcela zdarma nechat spadnout čelist.
 🙂

Další odpovědi
anonym

Důvody jsou prosté a rovnou 3:

  1. O ceně rozhoduje tržní hospodářství (nabídka/poptávka). Zubařů je dnes nedostatek, zato nekvalifikovaných sil a migrantů, naopak přebytek.
  2. Věšet materiál může i automat (případně cvičená opice), na kvalifikovaného zubaře se studuje 5 let, dnes má titul MDDr. – viz odkaz:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zu­ba%C5%99

  1. Tebou uváděná částka je zkreslená, to je jen, co má dělník na výplatní pásce, ve skutečnosti stojí firmu cca 2× tolik.

Kdežto zubař s vlastní ordinací platí sestru, nájem, odpisy drahého vybavení, ceny za RTG, laboratoři za zubní náhrady a z toho všeho ještě odvody. Čili cena je prostá nákladová ekonomická kalkulace včetně ceníků od ZP.
Kdokoliv závidí, tak ať to jde dělat, nic mu přece nebrání.
Viz Damiana, ta by ti napálkovala ještě víc.

Drap

Tos dopadl ještě dobře. Asi ti udělala cenu ze známosti.
Obvoďák změřil tlak, napsal potvrzení že jsi zdráv a chtěl 350,– kč

hanulka11

Určitě jo a víš každý nemá ten žaludek hrabat se druhému v h… emem …v ústech – pak si to nechá řádně zaplatit

anonym

hanulko, a ty sis také smazala odpověď sama anebo zase řádí zneuznaný b.

anonym

Hele,doktore,to b. mám považovat za svůj,zkrácený nick ?!

anonym

Kdepák, to bych si nedovolil, oproti tomu dotyčnému „b…k.“, jsi ještě úplný břídil a neviňátko. Většina se dovtípí, neb je to očividné.

hanulka11

nevím jakou odpověď – nic jsem si nemazala

anonym

Měl jsem dojem, žes měla tentýž text původně jako odpověď a ne v diskuzi, jež se musí teprve na podruhé rozkliknout.

hanulka11

nene psala jsem rovnou do diskuze

anonym

A není to škoda, přece by obstála i jako odpověď?

hanulka11

ale odpoveď je to i zde