paul1

Proč je tolik odsuzováno nošení ponožek do sandálů?

Z hygienických důvodů je určitě lepší ponožky do sandálů nosit. Do případných poranění na chodidlech – např. prasklinky na patě- se může dostat prach a jiné nečistoty, včetně bakterií a způsobit zápaly.

Nejlepší odpověď
quentos

Protože to zřejmě někdy nějakej vymaštěnec napsal do jakéhosi pokleslého módního časopisu a lidi to jako tupé stádo bez vlastního názoru pak začali papouškovat.

Další odpovědi
Drap

Asi jen proto, že to nevypadá příliš esteticky.

iceT

Oblíkni si na jednu nohu klasickou ponožku do půl lýtka, dej si sandál a na druhou nohu si dej nízkou ponožku, teď se dají sehnat i šlapky, nemyslím ty silonkové a obuj druhej sandál. A podívej se do zrcadla. S nízkou ponožkou to nebude vypadat tak idiotsky jak vysoká ponožka. Takže já osobně bych ponožky v sandálech neodsuzovala.

led

Teóriu o nepoužívaní ponožiek do sandálov rozšírili „šetrné hospodyňky“. Predsa len, keď muž chodí v sandáloch na boso, nepotrebuje toľko ponožiek, odpadne ich pranie a štopkanie dier…
Pozrite sa na nohu v sandálach a prst trčiaci z ponožky, však to nevyzerá vábne…

Kelt

Škoda, že se otázka uzavřela, tak aspoň můj příspěvek. Moje švagrová byla módní návrhářka a na prohlásila, že se jí nelíbí muž s igelitovými taškami a když má ponožky v sandálech. Na jedné straně noha v sandálech větrá, ale když nemáte ponožky, tak se vám pásek od bot zadře do nohy, chodidla a pod a není to příjemné a další nošení sandálů to jen zhoršuje .

paul1

Já se omlouvám za předčasné uzavření otázky. Vzniklo omylem, odpověď „qentos“ se mi tak zalíbila, že jsem zazmatkoval