Skeptik

Proč je tolik oblíbené svádět na židy, Israelce a sionisty všechno utrpení světa?

A proč autoři trapných konspiračních teorií o židech, mimozemšťanech etc. neposkytují racionální a přesvědčivé důkazy a místo toho poskytují zdánlivě logicky vypadající tvrzení, která jsou buď založená na zdánlivě nenáhodném sledu událostí nebo na pseudovědeckých nesmyslech? Čím si to vysvětlujete, že někteří tito lidé se aktivně věnují esoterice a alternativním „naukám“? Existuje nějaké spojení mezi konspiračními teoretiky a esoteriky? Nejsou to spíše konspirační teoretici, kdo se snaží lidem vymývat mozek než židovské „elity“?
Doplňuji:
Drap: Ve vědu se nedá věřit protože to není náboženství. Věda je nástrojem pro posuzování světa na základě objektivních a nestranných měřítek. To by potom nemohl být vědec například Grygar, který je sám křesťanem nebo Abdus Salam, držitel Nobelovy ceny za sjednocení Elektromagnetické a slabé interakce, který byl muslim. Věda a víra jsou slučitelné pouze v rámci osobního přesvědčení každého vědce, nicméně věda není víra a víra není věda. Jsou lidé, kteří se bez víry obejdou navzdory jiným, kteří si nejsou tuto skutečnost schopni připustit, protože by jim to přišlo jako útok na jejich vlastní přesvědčení.

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučuji k četbě knihu „Tabu v sociálních vědách“ od Petra Bakaláře…:D

Další odpovědi
led

Je to tým, že Židovský národ, ako jeden z mála, možno prirovnať pre svoju nezničiteľnosť bájnemu vtákovi Fénixovi.
Nezničil ho ani Boží trest – Sodoma a Gomora, ani Potopa, ani plamene Inkvizície a Fašizmu. Vždy prežil a zmocnel.

anonym

Od půlky ledna jsi mohl zaregistrovat, že na dané téma již byla řada odpovědí, viz odkazy:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-bylo-tak-hrozne-na-zidech

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cim-to-je-ze-zide-jsou-tak-uspesni

Illines

Tezko rict v teorii,ale v praxi je zname slova lichva.A to uz vypovida ,kde to vzniklo.Bohuzel uz se to s nimi veze,tak se s virou k svetu slucuji.

Illines

Led,prosim vysvetlete mi slovo zmocnel .Dekuji

anonym

Nejen, že přežil, ale ještě zesílil, (získlal větší MOC, vliv).

led

Doktore, ďakujem, neuvedomila som si, že mladší už nepoznajú slovenčinu.