Rylon

proč je tolik druhu XPček a ne jenom WindowsXP

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž se ten systém vyvíjí a zdokonaluje, stejně jako vše. Jde jen o to, zda-li )

Další odpovědi
Michal Kole

Xp jsou jen 2 edice (Home a Profesional). U současného Windows 7 jich je víc

Starter
Home Basic
Home Premium
Profesional
Ultimate

http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/pro­ducts/compare

Všechny nejsou dostupné na českém trhu

led

Prečo má Škoda toľko verzií?
Tak isto aj Windows novelizuje svoje rady z 2–95–98-Me-2000–2003-XP-7 (teraz aj verzia 8). Každý rad má niekoľko skupín podľa náročnosti – potreby softwaru. V súčasnosti pribudla aj verzia pre netbooky.
Príklad, ak by bol len jeden druh windows_xp – na silný desktop – na netbooku by ste ho nemohli použiť.