zjentek

Proč je to tak hloupě zaběhnutý?

taky vás dráždí, když lidé píšou velká písmena všude tam, kde se dá věta srozumitelně přečíst normálně i s těmi malými? (písmenky)
Doplňuji:
..no já myslel spíše ty velký písmenka na začátku vět a tak ..
..to mně za ten kontext annas zase dá ..bojim bojim

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na velká písmena na začátku věty, nikoliv na psaní celých slov velkými písmeny uprostřed textu. Ta působí jako vyhrožování, snaha považovat se za někoho důležitého atd.

Proč? Vše má svůj začátek i konec. Tedy i věta.
Její " definice" je historicky daná – vyjadřuje jednu nebo více myšlenek, které spolu souvisejí. Takže tyto myšlenky je třeba uvést velkým písmenem a uzavřít tečkou (jednoduchá věta) nebo návaznost oddělit čárkami a celek rovněž uzavřít tečkou (souvětí). malá písmena velmi často snižují srozumitelnost atd.

Začátek věty je označený velkým písmenem, konec pak tečkou, vykřičníkem nebo otázníkem. Nesmíme tedy zapomínat začátek věty vždy velkým písmenem označit a poznat tak začátek věty. Je to jasně dané pravidlo.

Děti se učí psát velké písmeno na začátku již na prvním stupní. Bohužel na to často zapomínají. Stejně tak si mnoho lidí neuvědomuje, že i při psaní krátkého příspěvku na internetu nejde jen o heslo nebo slovní spojení, ale velmi často o věty.
--

Další odpovědi
mosoj

NE.

Lamalam

Velkými písmeny se projevuje neznalost klávesy CAPS LOCK.

gecco

Velká písmena na začátku vět mi nevadí – už jsem si na tu konvenci natolik zvykl, že mi naopak malá mísmena na začátku vět připadají nepatřičná…
😉
___
Ale co „píšou“ – znám lidi, kteří ´velkými písmeny´ i hovoří – a to je ´něco´.
😉

anonym

Velkými písmeny se projevuje ROZČÍLENÍ nad daným dotazem a nebo ODPOVĚDÍ !

MK44

Velká písmena na začátku vět a tečka na jejich konci zase není až taková pitomina. Spatříme-li kus textu, hned poznáme, zda ho čteme od začátku věty nebo zda nám ten začátek chybí. O tečce to platí analogicky.

Antičtí Římané miniskuly neměli, tečky za větou nedělali a ve starším období dokonce nedělali ani mezery mezi slovy. Zkuste se v takovém starověkém nápisu orientovat. Já bych se k takové praxi ani nevracel 😉

zjentek

annas díky ..dnes jsem byl rychlejší, abyste nemusela mazat svou odpověď

annas

Děkuji. Právě jsem vám chtěla psát, že jsem čekala, až doplníme svůj dotaz. U vašich otázek občas platí – spěchej pomalu:-))

bulík

ne,je to jejich způsob vyjadřovaní na netu.

zjentek

:):):)