mosoj

Proč je to správně ?

Přečetl jsem si nová pravidla pro vkládání otázek. A ihned mám námět na několik otázek.

1. Otázky by měly být pokládány gramaticky správně, celými větami ukončenými otazníkem.

Otázka : Proč tedy byla zrušena možnost editace ( alespoň časově omezená) vloženého textu v otázce či odpovědi !?

2. Dobré otázky začínají tázacím zájmenem (Jak ….. ) .

Otázka: Proč není dobrá otázka začínající na proč, kolik či jiné tázací zájmeno. Tohle mně opravdu hlava nebere.

3. Otázka by měla být stručná, jasná a využít „Popis pro uvedení dalších souvislostí“.

Otázka: Proč ve vzorových otázkách je to uvedené právě naopak.

Otázka kde se uvádí další souvislosti je uváděna jako nevhodná !!!

4. Otázky mohou být editovány a mazány administrátorem.

Otázka" proč byla odstraněna otázka která toto doporučovala s tím rozdílem, že byla stará téměř dva roky a celé dva roky zde vydržela ( Vadí- nevadí)

Doplňuji:
Jo takhle!! Ne nejsem VIP !!
Občas se mně napravo v pruhu pro reklamy ( tam kde je pořadí za psledních 30 dní) objeví „NOVINKY“ no a tam jsou nastíněná nová pravidla. Doporučuji si je přečíst.

Nejlepší odpověď
aramah

Ano už jsem je četla ale koukám že mnoho uživatelů ještě ne…
Měli bychom se už vykašlat na války a vrátit se do civilizace .
Souhlasíte? 🙂

Další odpovědi
jmhad

Myslím,že administrátor se už konečně naštval a chce udržet původní záměr a úroveň
Doplňuji:
Nečetl jsem ani stará a ani nová pravidla.K če­mu.Smysl těchto stránek má svoji logiku – někdo se na něco zeptá a jiní,pokud znají relevantní odpověď,tak mu odpoví a popř. věc vysvětlí.A už jen odkaz na www. by tu neměl být – to už je určitá arogance.A pokec mezi dvěma či více,by měl být úplně jinde,třeba na Novinkách či Idnes a pod. Ta je toho dost.Ale administrátor má také svůj díl viny tím,že zavedl ono bodování.Tím se dobrá myšlenka zvrhla v soutěž,ve které se mnozí snaží jen o body a ne o naplnění původní myšlenky.A tak se začaly množit nesmyslné otázky,hloupé odpovědi a podrazy,což je ale obyčejná lidská vlastnost v jakékoliv soutěži.Být lepší než ten druhý,mnohdy jakýmkoliv způsobem.A to není smysl tohoto webu.

Sůwa

Taky bych si to ráda přečetla. Kde to prosím tě najdu ? Děkuji.
Doplňuji:
Už jsem to našla a přečetla, jenže to by měla být samozřejmost. Navrhovala jsem využití tooltipu, aby při najetí myší na otázku byla vidět i další část textu, jako je to u „kdo hodnotil“… a bohužel i u „kategorie“.
Jenže tohle řeší pouze malilinkatou část problémů, které se tu nahromadily a mělo by to být výraznější, aby si textu všichni všimli.
Možná nám budou nová pravidla předkládána po částech, abychom to zvládli pochopit 🙂.

mosoj

Jo a už se zase objevuje okénko upravit otázku. Bude to ale tak jak to bylo časově omezené, zkoušel jsem to a nešlo to.

Sůwa

Udržovat původní záměr serveru by se snad měl průběžně a ne až se někdo „konečně naštve“, když to už to došlo tak daleko, že si tady maže kdo chce co chce. Pak tu vládnou samozvanci, kteří rozhodně k dobrému jménu nepřispívají, zejména ne stálým připomínáním ( a nedodržováním ) kodexu.